Disney Universe

 
     Disney dünyası hâyâl gücünü daima içinde muhafaza eden insanlar için harikalar sunuyor. Onlarca olağanüstü dünyayı içinde barındıran bu devasa evrenden birçok oyunun da uyarlandığına şahit oluyoruz. Geçmişte bunların birçok örneğini gördük ve görmeye devam ediyoruz. Epic Mickey ve Kingdom Hearts bunlar arasında en somut birkaç yapımdan biri. Burada yapımcılar için bolca malzeme var, yeter ki hamur doğru yoğrulabilsin. Son günlerde bu Disney oyunlarına bir yenisi daha eklendi. Siz peşisıra çıkan müthiş oyunların tadına bakarken bunun farkına varmamış olabilirsiniz tabii. Bizzat Disney’in kendi oyun stüdyosu Disney Interactive tarafından oyunseverlere sunulan Disney Universe, oyunseverlere hem bu koca evreni hem de Pixar’ın dünyasını en geniş çerçeveden sunmayı amaçlıyor.
 
 
    Disney Universe'i açtığımızda ilk karşımıza çıkan tanıtım videosu oyunun içinde barındırdığı onlarca dünyada her şeyin yolunda gittiğini gösteriyor. Fakat hemen ardından ortaya çıkan sorunlar yüzünden Disney âleminde bir anda kaos patlak veriyor. Birçok sevdiğimiz Disney ve Pixar filminin olduğu dünyalarda sorunlar var ve buralardaki sıkıntıları düzeltmek bize düşüyor. Disney Universe'de ufak ve mavi yaratıkları kontrol ediyoruz. Bölümlere başlamadan önce bu karakterleri favori Disney karakterlerinin kıyafetlerini giydiriyoruz. Ve son olarak bu karakterlerin güçlerini emanet ediyoruz. Bölümler ve karakter kıyafetleri arasında Disney'in ve Pixar'ın en sevilen filmleri tercih edilmiş. Bunlar arasında Karayip Korsanları, Aladdin, Aslan Kral (The Lion King), Wall-E , Tron ve daha fazlası bulunuyor.
      Başlangıçta yalnızca Karayip Korsanlarına girmemize izin veren oyunda diğer filmlerin dünyalarına geçiş yapmak için 2000 Mickey altını toplamamız gerekiyor. Bölümlerin oldukça bonkör olduğunu düşünürsek, bu bölümler açmanız çok fazla zamanınızı almıyor. Disney Universe'i açıp oyuna başladığınızda, ya da vazgeçtim direk bu mavi ufak yaratıkları gördüğünüz anda eğer Playstation 3'ün son yıllarda çıkışını yapan en eğlenceli platform oyunu LittleBigPlanet'i oynadıysanız aradaki benzerlik hemen dikkatinizi çekecektir. Evet, aşırı derecede benziyorlar ancak oynanış konusuna göz attığımızda arada dağlar kadar fark var ve Disney Universe'in kendine has bir yol çizdiğini veya bu konuda da başka bir platform oyunundan yardım aldığını söyleyebiliriz. Bu konuyla ilgili yorumlarımı ileriki paragraflarda bulabilirsiniz.
 
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,5 Puan EDİTÖRÜN PUANI
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
Disney Universe Platformlar: Geliştirici: Disney Interactive Studios Dağıtıcısı: Disney Interactive Studios Tür: Action Çıkış Tarihi: 28 Ekim 2011
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 19 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta