Football Manager 2012

 
    Her yeni yıla yaklaştığımızda bazı spor oyunları bizleri kucaklar. FIFA, NBA ve daha birçok oyunu bunlara örnek gösterebiliriz. Football Manager da bir istisna değil. Yaprakların düştüğünü ve sıcaklığın azaldığını gördüğümüz vakit anlarız ki yeni bir Football Manager zamanı da gelmiştir. Menajerlik oyunları bu seriye aşina olmayanlar ve uzaktan izleyenler için hep tuhaf gelmiştir. Birbirinin aynısı gibi görünen menüler ve bu menülere bulaşıldığında kaybolacaklarını sanmıştır çekingen oyuncular hep. Fakat biraz olsun futbol ile haşır neşir iseniz, Football Manager dünyası sizi içine aldığında kolayca bırakmaz. Oynamayan birine birçok yazı ile bütünleşik karmaşık menülerden oluşuyormuş izlenimi veren Football Manager serisi. Ancak bir kez şans verirseniz, hayatınızın dönüm noktalarından birini atmış olabilirsiniz belki de.
 
 
    Hemen Football Manager 2012'ye ve seriye getirdiklerini öğrenmeye ne dersiniz? Daha önce de olduğu gibi FM 2012 de, sorumluluklarınızı tamamen unutturabilecek seviyede bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. İstatistiklerle ve matematik hesaplamalarıyla uğraşmayı sevenler futbol sevgisini de bunlarla birleştirdiklerinde Football Manager serisi kolayca "quit" tuşuna basılamayacak seviyede bir oyun olmayı başarıyor. Football Manager 2012'nin serinin en iyi oyunu olduğunu en başta söylemeden ilerleyemeyeceğim. Belki bunu incelemenin sonunda söylemem gerekiyordu ama dayanamadım. Peki oyun neden en iyisi? FM 2012, geçen seneki oynanışını daha da ileriye götürecek önemli ayrıntılara imza atmış, çoğu eksiğini gidermiş ve tek kelimeyle neredeyse "kusursuz" bir menajerlik oyunu oluvermiş. Merak etmeyin, oynanış bildiğiniz FM oynanışı ama bu sefer kendinizi ufak gibi görünen ama hayati olan değişikliklere hazırlayın. Eğer Football Manager 2011'in hayranıysanız, FM 2012 de sizi kendisine hayran bırakmayı öyle ya da böyle başaracaktır.

    Football Manager 2012'nin çekirdek oynanışına dokunulmamış, bunda hiç şüphe yok. Eğer seriye yabancıysanız, hemen ufak bir özet geçelim sizlere. Football Manager veya diğer çoğu futbol menajerlik oyun serilerinde olduğu onlarca lisanslı lig arasından bir takım seçersiniz ve en aşağıdan en yükseğe doğru bu takımınızı dünyanın en iyisi hâline getirmek için çabalarsınız. Türkiye Süper Liginde Pendiksporu şampiyon mu yapmak istiyorsunuz, bu çetin mücadeleye girişebilirsiniz veya ilk kez üç büyüklerden birine Şampiyonlar Ligi kupası mı kazandırmak istiyorsunuz? Bunu da yapabilirsiniz veya İngiltere alt liglerinden bir takım dikkatinizi çekmiştir hep belki de. Seçin onu ve Premier Lig devlerinin kabusu yapıverin! Menajerlik koltuğunda oturduğunuz için Football Manager'da bir futbol takımına saha içi veya saha dışı edilebilecek tüm müdahaleler sizin kontrolünüz altında.
 
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,7 Puan EDİTÖRÜN PUANI
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
Football Manager 2012 Platformlar: Geliştirici: Sports Interactive Dağıtıcısı: Sega Tür: Simülasyon Çıkış Tarihi: 21 Ekim 2011
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 53 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta