Happy Feet Two

Nedense ne zaman film oyunu sözcüğünü duysam içimde bir korku oluşuyor. Bir filmin oyununun sonunda “The Video Game” ibaresi yer alıyorsa çok büyük ihtimalle hayal kırıklığına uğruyoruz. Filmlerin, çizgi romanların ve animelerin popülaritesinden yararlanan firmalar bu alanlardaki hayran kitlelerinin ilgisini oyunlara çekmeyi de amaçlıyor. Geliştirici ve yayıncılar çok kaliteli yapımlar sunmasalar da belli bir kitlenin “The Video Game” ibareli oyunlara ilgi göstereceği konusunda kendilerinden eminler. İşin garip yanı bu taktiğin hala işe yarıyor olması. Yıllardır oyunculara birkaç yapım dışında kaliteli film veya çizgi roman oyunu sunamayan  firmalar hala üzerinde hiç uğraşmadıkları yapımları satmayı başarıyorlar. Oyuncular gözü bu konuda ne zaman açılacak? Çok yüksek kalitedeki oyunların bile bazen hak ettiğinin çok altında satış yapmasına rağmen, film oyunlarının hak ettiklerinden çok daha yüksek satış rakamlarına ulaşmaları açıkçası artık sinir bozucu olmaya başladı.
20 Ocak’ta ülkemizde gösterime girecek olan Happy Feet Two’nun (Neşeli Ayaklar 2) da The Video Game ibareli bir oyununun çıkacağını duyunca doğal olarak yine gerilmiştim. Tabi bu oyunun müzik-ritim temelli bir oynanışa sahip olacağını duymam beni biraz rahatlatmıştı; çünkü filmin harika olan müzikleri ile orta kalitede bir oynanış birleştirildiği takdirde ortaya hiç de fena bir şey çıkmayabilirdi. Çok beklentim olmadan başladığım oyunun sırf müziklerine odaklanarak bile eğlenmeye başlamamın nedeni ise sanırım beklentilerimin fazla olmamasıydı. PS3, Xbox 360 ve Wii için KMM Games tarafından geliştirilen, 3DS ve DS sürümleri ise ünlü Wayforward Technologies tarafından hazırlanan oyun için ilk ve en önemli uyarımız ise bu oyuna çok büyük beklentileriniz olmadan yaklaşmanız olacaktır. Sonrasında ise sıkılmama şansınız bulunuyor. Şimdi oyuna yakından bakalım.
Happy Feet Two: The Video Game adından da anlaşılacağı gibi filmden esinlenilerek hazırlanan bir oyun. Oyunumuzun konusu ise Mumble ve Gloria’nın oğlu Eric ve çevresindeki Penguenlerin öyküsünü temel olarak alıyor. Zaten oyunda ana karakterimiz diyebileceğimiz bir Penguen yok, isterseniz tek başınıza iki Penguen’den birisini karakterler arasında istediğiniz anda geçiş yaparak yönetebileceğiniz Happy Feet Two’da iki kişilik offline co-op desteği de sunuluyor. Bize soracak olursanız oyunun asıl eğlencesi de iki kişi oynarken çıkıyor; çünkü Pengeun’lerimiz tek başlarına dans etmiyorlar ve oyunun atmosferi hep bir parti havasında. Zaten doğru düzgün bir senaryomuzun olmaması da bu parti havasının daha çok önplana çıkmasını sağlıyor. Oyunda ilerledikçe yeni Penguen’ler açacak ve karakter bolluğuna sahip olacaksınız. İşte o zaman oyun daha hoş bir hava alıyor.
Editör Notu: Kötünün iyisi.
6,4 Puan EDİTÖRÜN PUANI
Oyunun Künyesi
Happy Feet Two Platformlar: Geliştirici: KMM Games Dağıtıcısı: Warner Bros Interactive Tür: Müzik Çıkış Tarihi: 9 Aralık 2011
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 12 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta