Hunted: The Demon's Forge

Inxile Entertainment adı oyuncuların büyük bölümüne yabancı gelecektir. The Bard's Tale adlı oyun ile adını duyuran bu firma şimdi de Hunted: The Demon's Forge ile karşımıza çıkıyor. Interplay Entertainment'in (bu firma Fallout'un yaratıcısıdır) kurucusu Brian Fargo'nun da çalıştığı inXile Entertainment, bünyesinde 200 çalışanı bulunan oldukça büyük bir firma. Kaliforniyalı geliştiricinin Bethesda gibi bir dev firma ile anlaşıp bir aksiyon-rpg oyunu hazırladığını açıklaması bizi heyecanlandırmıştı. Aslında Brian Fargo ve Bethesda (her ne kadar sadece yayıncı olsa da) isimleri heyecanlı olmamızın tek nedeniydi. Tabi oyunun ilk videolarındaki ilgi çekici atmosfer de dikkatimizden kaçmamıştı. Peki ya sonuç mu? Aslında Bethesda'nın geliştirdiği kaliteli oyunlara karşın bekleneni veremeyen yapımları yayınlaması ve inXile Entertainment'in de dev kadrosuna rağmen 1. sınıf bir geliştirici olamaması durumu Hunted: The Demon's Forge'ta da devam ediyor.
Hunted: The Demon's Forge, Ortaçağ Avrupası'ndaki peri masallarından etkilenmiş bir oyun. Elf'ler, insan yiyen yaratıklar ve çok daha fazlasını bu oyunda bulmamız mümkün. Zaten oyunun teknolojik olarak da Ortaçağ'dan daha ileriye gitmemesi dikkatinizden kaçmayacaktır.

Oyunumuzda E'lara adlı bir Elf kadın savaşçı ile Caddoc adlı bir insan savaşçının macerası konu edinilmiş. Caddoc, rüyalarında sürekli Seraphine adlı bir büyücüyü görüyordur. Sonunda bu büyücü ile karşılaşan kahramanımız onun yönlendirmesi ile insanlara saldırıp onları köleleştiren hatta yiyecek olarak kullanan Wargar adlı yaratıkların dünyasına yolculuk etmeye başlar. Tabi bu sırada bu ikili başlarını ne gibi büyük bir belaya soktuklarının farkında değildir; çünkü yaratıkların içtikleri gümüş rengindeki sıvı (adı bilinmiyor) onların gücünü 10 katına kadar çıkarmaktadır. Seraphine'in yönlendirmesi bir yana E'lara ve Caddoc'ın önlerine maddi olarak cazip teklifler gelmesi de onların maceraya devam etmelerini sağlıyor. Yani bir yandan Caddoc'ın kabuslarından kurtulma mücadelesi verirken, diğer yandan da para peşinde koşuyoruz.
inXile Entertainment yetkilileri Hunted: Demon's Forge'u geliştirmeye başladıkları andan itibaren co-op bir macera sunma felsefesini benimsemişler. Bunun için de ok kullanma konusunda uzman olan ve bir yandan da kılıç taşıyan E'lara ile kılıç ustası olan ve bir yandan da kurmalı yay kullanan Caddoc karakterleri yaratılmış. Bu karakterlerin ortak noktası ise her ikisinin de büyü kullanma konusunda oldukça iyi olmaları. Oyunda asla birbirlerinden ayrılmayan bu ikilinin sönük karakterler olmadıklarını belirteyim. Her ikisinin özelliklerini göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gerekiyor. Örneğin E'lara'yı seçip yakın dövüşe girerseniz işiniz gerçekten de çok zor olacaktır. İki karakter arasında denge ve ayrım oldukça iyi sağlanmış. E'lara uzaktan ok ile düşmanları avlarken Caddoc ise yakın dövüşe girerek dikkatleri E'lara'nın üzerinden çekmek zorunda. Yani ister yapay zeka tarafından yönetilen bir karakter seçin, ister oyunu arkadaşınızla oynayın bu tür taktikleri iyi kullanmak zorundasınız.
Editör Notu: Türü sevenlere.
7,0 Puan EDİTÖRÜN PUANI
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
Hunted: The Demon's Forge Platformlar: Geliştirici: inXile Entertainment Dağıtıcısı: Bethesda Tür: Action RPG Çıkış Tarihi: 3 Haziran 2011
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 10 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta