PS Vita: MotorStorm RC İncelemesi

      Arazi yarışları'nı yepyeni bir bakış açısıyla oynamaya hazır olun. Hem PS Vita'ya hem de PS3'e eş zamanlı olarak çıkan MotorStorm RC oyunu, tepe kamerası gözüyle farklı bir oyun deneyimi sunuyor.

     Oyunun PS Vita ve PS3'e eş zamanlı çıkmasının en büyük nedeni, iki sistem arasında Cross-Play (çapraz platform) desteğini sunmuş olmasıdır. Bu sayede PS Vita kullanıcıları ve PS3 kullanıcıları aynı haritada aynı yarışa dahil olabiliyorlar. Aynı zamanda oyunun online modunda birbirlerinin derecelerini egale etmeye çalışıyorlar. Şunu da es geçmeden belirteyim ki, MotoStorm RC oyununu PS Vita için satın aldığınızda, PS3 için ücretsiz olarak indirebileceksiniz. Dilerseniz bunun tersi bir işlem yaparak PS3 için satın aldığınız MotorStrom RC oyununu, PS Vita'ya ücretsiz olarak indirebileceksiniz. Oyunun kutulu bir sürümü malesef yok. Sadece PSN üzerinden 11 TL gibi bir meblağ ödeyerek satın alınabiliyor.
 
 

     Satın alma işlemini tamamladık. Şimdi bakalım oyun kullanıcıya neler sunuyor.

     MotorStorm RC oyununu başlatmadan önce Kullanma Klavuzu'nu mutlaka okuyun. Çünkü bu klavuz oyun ile ilgili birçok ipucuna yer verirken, aynı zamanda araçları da tanıtıyor. Sadece İngilizce dilinde yayın yapan klavuzun malesef Türkçe dil seçeneği bulunmuyor. Bu noktada insanın " Be kardeşim! Madem oyunu Türkçe yapmıyorsun, bari klavuzunu Türkçe yap da birşeyler anlayalım" diyesi geliyor.

     Oyunumuzu çalıştıralım ve içerisinde neler var bir bakalım.

     MotorStorm RC'yi açtıktan sonra ilk olarak sistem otomatik olarak Playstation Network bağlantısı gerçekleştiriyor. Bunu yapması bekleme süresini uzatıyor fakat oyun online moduna sahip olduğu için bu bağlantının gerçekleştirilmesi online sistemdeki son değişikliklerin aktarılmasını yardımcı oluyor.
 
    
Oyun açıldığı zaman ilk olarak karşımıza alıştırma yapabileceğimiz bir bölüm çıkıyor. Bu ekranda bir araca sahibiz. Aracımız standart yarış araçlarının aksine, hepsi birer kumandalı oyuncak. Aslına sadık kalarak özenle tasarlanmışlar ve minyatür bir yapıya sahipler
Araçların mini minnacık olduğunu, alıştırma yaptığımız parkurda devasa futbol topları, oturma koltukları ve çevreye saçılmış kaykaylara bakarak anlayabiliyoruz. Orada kaykayın ne işi var diyecek olursanız, alıştırma yaptığımız parkurun terkedilmiş bir kaykay pisti olduğunu söylemekte fayda var. Yine bu ekranda aracı nasıl kullanacağımıza dair bazı öğretici iletiler çıkıyor. Tüm adımları izledikten sonra artık menümüze geçiş yapıyoruz.
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,5 Puan EDİTÖRÜN PUANI
Oyunun Künyesi
Motorstorm RC Platformlar: Geliştirici: Evolution Studios Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Yarış Çıkış Tarihi: 22 Şubat 2012
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 9 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta