Race Pro

Yarış oyunları ikiye ayrılır. Gerçekçi olanlar ve gerçekçi olmayanlar. Bazıları sadece sizi eğlendirmek isterler ve gerçek fizik kurallarını pek önemsemezler. Bazıları ise daha ciddidir ve size gerçek sürüş deneyimi yaşatmayı isterler. Race Pro, ikinci gruptan bir araba yarışı.

Şubat ayı sonlarına doğru piyasaya çıktığında, Race Pro çok fazla dikkat çeken bir oyun olmadı. Halen de öyle. Çok popüler olmadı ama oynayanları da pişman etmedi. Özellikle sürüş fiziklerindeki etkileyici detaylar ve arabanın teknik özelliklerinde yapılabilecek değişikliklerle, gerçekçi yarış isteyenlerin dikkatini çekmekte gecikmedi. İlk görüşte kalitesiz ve baştan savma bir oyun gibi duruyor ama oyunun derinine inildikçe, bir de direksiyon setiyle oynuyorsanız, gerçekten de bir arabanın içinde hissedebiliyorsunuz kendinizi.
 
Oyunda tek kişilik, online ve kariyer olmak üzere, daha önceki oyunlardan da bildiğimiz modlar bulunmakta. Online modda oyuncu bulmak oldukça zor. O yüzden ilk yapacağınız şey, kariyer moduna girmek olmalı.
 
Kariyer modunda, sağa doğru ilerleyen harflerle, çeşitli klasmanlar bulunmakta. Bu klasmanların içerisinde de çeşitli yarışlar var. Bu yarışların her biri 3 aşamadan oluşuyor ve her birinde farklı bir şirket adına, farklı bir araba ile yarışıyorsunuz. Her bir yarıştan önce sizi deniyorlar. Başarılı olmanız durumunda, az bir miktar para vererek sözleşme imzalıyorsunuz. Paranız çoksa, testlere girmeyip direk daha yüksek bir miktara sözleşmeye imza atabiliyorsunuz. Ama bunu öyle güzel ayarlamışlar ki, oyunda sadece 1-2 kere yapabiliyorsunuz. Çünkü oyun boyunca hiç bir zaman zengin bir yarışçı olunmuyor.
Kontrollere alışmanız biraz zaman alabilir. İlk turlarınızı yardım modu açık oynamanızı tavsiye ediyorum. Özellikle virajlarda ne kadar hızlı olmanız gerektiği konusunda size ciddi yardımlarda bulunuyor. Daha sonra alıştığınızda, sürüş yardımlarını kapatabilirsiniz. Yol üzerinde nereden gitmeniz gerektiğini gösteren, hızlanmanız veya yavaşlamanız gerektiğini gösteren göstergeler çıkıyor. Ayrıca arabanın savrulmasını önleyen ve buna benzer yardımlar da var. Bunların tümünü kapatarak tamamen gerçekçi bir yarış deneyimi yaşayabiliyorsunuz. Ama kontroller inanılmaz zor oluyor. Arabayı yolda tutmak, virajı dönmek zor olduğu gibi, bunları yaparken bir de 12 tane araçla yarışmak zorunda kalmak ayrı bir işkence oluyor.
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,0 Puan EDİTÖRÜN PUANI
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
RACE Pro Platformlar: Geliştirici: SimBin Dağıtıcısı: EA Games Tür: Yarış Çıkış Tarihi: 20 Şubat 2009
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 4 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta