Tales of Symphonia Chronicles

Bandai Namco tarafından geliştirilen Tales serisi neredeyse 20 yaşına girmesine ve 10’dan fazla oyunu olmasına rağmen Final Fantasy kadar ünlü olamamıştır. Buna karşın JRPG oyuncularının hemen hemen hepsinin tanıdığı Tales serisi çok yüksek satış miktarına ulaşan bir seri de değil. Gamecube için piyasaya çıkan Tales of Symphonia’nın serinin en çok satan oyunu olması da sanırım bunun kanıtı. Ne de olsa Gamecube yüksek satış miktarına ulaşan bir konsol değildi. Oyunun kalitesinin yüksek olması sadece JRPG fanatiklerini değil, türe yakınlık duyan oyuncuları da Tales of Symphonia'yı oynamaya itmişti. Zaten Dawn of the New World'un da bu konsola çıkarılmasının sebebi ilk oyunun başarısıyıdı. Bazı oyuncular Dawn of the New World'un ilk oyunun popülaritesini sömüren bir oyun olduğunu bile düşünüyordu.
Bandai Namco uzun yıllardır Tales serisini başarı ile devam ettiriyor. Özellikle 2002 yılından sonra hemen hemen her yıl bir Tales oyunuyla karşılaşma fırsatı yakaladık. Gerek masaüstü konsollarda, gerekse de taşınabilir oyun konsollarında karşımıza çıkan Tales serisi istikrarlı gidişatını sürdürecek gibi görünüyor. Tabi ki bu durum en çok JRPG oyuncularını memnun ediyor; çünkü Final Fantasy gibi önemli JRPG’ler gerçekten de büyük bir düşüş içinde. O nedenle Tales serisine ihtiyaç var. Zaten yakında Tales of Zestiria gibi bir oyunla da karşılaşma fırsatı yakalayacağız. Bandai Namco'nun yeni nesil için de planları olduğundan bahsediliyor.
Playstation 3 için piyasaya çıkan Tales of Symphonia Chronicles ise serinin iki oyununu bir araya getiriyor. Daha önce Gamecube ve PS2 için piyasaya çıkan Tales of Symphonia ve Wii’ye özel olarak piyasaya çıkan Tales of Symphonia: Dawn of the New World tek bir kutuya HD görüntü desteği ile birlikte girip Tales of Symphonia Chronicles adıyla karşımıza çıkıyorlar. Bu iki oyunun hikaye olarak birbiriyle bağlantılı olması Bandai Namco'yu böyle bir karar almaya itmiş görünüyor. Ayrıca Dawn of the New World'un Gamecube'e özel çıkması şu sıralar Playstation platformlarına odaklanan Bandai Namco'nun bu oyunu PS3'e getirmesinde önemli rol oynamış diyebiliriz.
Editör Notu: Herkesin oynayabileceği başarılı bir yapım.
8,0 Puan EDİTÖRÜN PUANI
Oyunun Künyesi
Tales of Symphonia Chronicles Platformlar: Geliştirici: Bandai Namco Dağıtıcısı: Bandai Namco Tür: JRPG Çıkış Tarihi: 28 Şubat 2014
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 2 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta