Virtua Tennis 2009

Piyasada spor oyunlarını elinde tutan çok az firma var. Bu firmaların oyunları öyle başarılı oluyorlar ki, başka firmalar piyasaya girmeyi akıllarından bile geçirmiyor. Futbol için tek bir firma söz konusu. Basketbol için iki alternatif var. Spor dalının popülerliği düştükçe, firma sayısı da artıyor ilginç olarak. Sanırım satış rakamları yüksek olmadan, firmalar da oyunlarının üzerine fazla düşmüyorlar.

Virtua Tennis
, uzun yıllardır istikrarlı şekilde, acrade tenis türünde piyasayı elinde tutmaya devam eden kaliteli bir oyun. SEGA firmasının ürünü olan bu eğlenceli tenis oyunu, renkli mini oyunlarıyla da oyuncuların sıkılmamasını sağlıyor. Piyasada daha gerçekçi, daha ciddi tenis oyunları bulunuyor. Ama Virtua Tennis, farklı tadda, değişik bir deneyim sunuyor sizlere. En son versiyonun gelişmiş online seçenekleriyle ömrünü daha da uzatmışlar.
Virtua Tennis, gerçekçilik konusunda çok da iddialı sayılmaz. İlk çıkan versiyonları, bu konuda daha iddiasızlardı ama zaman geçtikçe gerçekçilik konusunda da ilerleme kaydettiler. Ama yine de oyunda ciddi anlamda bir arcade havası sezeceksiniz. Oyuncuların hareketlerine, yapabildiklerine ve hızlarına resmen arcade kokusu sinmiş. Ayrıca oyunda bulunan mini bölümler de, SEGA'nın arcade'e ne kadar önem verdiğini ispatlar nitelikte.

Oyunun en önemli modu, kariyer modu. Tek kişilik ve online modların dışında, kariyer moduna girdiğinizde, oyunun tüm nimetlerinden faydalanabiliyorsunuz. Hatta kariyer moduna özgü online bir mod da var içeride.
Bu sayede kendi yarattığınız ve geliştirdiğiniz tenisçinizi, dünya arenasında da gösterebiliyorsunuz. İlk zamanlarda çok yeteneksiz ve güçsüz olan tenisçiniz, zamanla 3 farklı alanda gelişiyor ve kariyerine puanlar ekleyrek, listelerde üst sıralara tırmanıyor. Bu sayede hem adınızı duyurmuş oluyorsunuz hem de kendinizi ispat daha güçlü rakiplerle müsabaka yapmak hakkına erişiyorsunuz.

Kariyer moduna ilk girdiğinizde, hemen oyuncunuzu oluşturmanız isteniyor sizden. İsim, doğum tarihi, nereden katıldığı ve doğum yeri gibi özelliklerden sonra, oyuncunun tipini de oluşturuyorsunuz. İsterseniz ciddi, isterseniz de tamamen uçuk bir tip oluşturabiliyorsunuz. Bu tür şeyler size sıkıcı geliyorsa, hazır oluşturulmuş oyunculardan birini de seçebilirsiniz. Online moda önem veriyorsanız, size tavsiyem zaman ayırıp güzel bir oyuncu oluşturmanız.
Editör Notu: Türü sevenlere.
7,0 Puan EDİTÖRÜN PUANI
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
Virtua Tennis 2009 Platformlar: Geliştirici: SEGA Dağıtıcısı: SEGA Europe Tür: Spor Çıkış Tarihi: 2 Haziran 2009
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 2 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta