Assassin's Creed: Revelations

FPS, Spor ve TPS gibi oyun türlerinde multiplayer modlara alışkınız. Bu türdeki oyunlar tasarımları gereği multiplayer modlar barındırmazlarsa bir bakıma eksik sayılıyorlar. Peki ya aksiyon-macera-platform öğelerini içeren Assassin's Creed serisinin multiplayer modlara sahip olmaması bir eksiklik olarak görülebilir mi? Bence bu sorunun yanıtı kesinlikle hayır. Zaten serinin hayranlarının büyük çoğunluğu da Assassin's Creed: Brotherhood'ta multiplayer modları olacağı açıklanmadan önce bu konuda sızlanmadılar. Tabi Brotherhood'ta multiplayer modların olması heyecan vericiydi, ne de olsa hayranlar Assassin's Creed başında daha fazla zaman geçirmek istiyorlardı. Ubisoft'un bu kararı almasında multiplayer oyunlara gösterilen büyük ilginin yanı sıra oyunun ikinci el satışlarını azaltmak ve böylece genel satış adedini arttırmak (ne de olsa multiplayer modları oynayan kişi oyunu satmayacaktı) da bulunuyor. Aslında bu hamlenin Ubisoft için bir bakıma tamamen ticari olduğunu düşünüyorum. İşin garip yanı bu tür ticari hamleler zorunluluktan yapıldığı için genel olarak başarısız olur. Garip bir şekilde Assassin's Creed: Brotherhood'un multiplayer modlar belki çok fazla olmasa da belli oranda başarı elde etti.
Oyuncular şimdi ise 15 Kasım'da piyasaya çıkacak olan Assassin's Creed: Revelations'a hazırlanıyor. Bu oyunun senaryo modunu başta biz Türk oyuncular olmak üzere milyonlarca oyuncu büyük bir merakla bekliyor. Serinin iki önemli karakteri olan Ezio Auditore ve Altair Ibn La'Ahad'ın öyküleri ile ilgili ayrıntılara ulaşacağımız bu oyunun İstanbul'da (zamanının Constantinople'ünde) geçecek olması bizim gözümüzde oyunu daha da özel yapıyor. Senaryo modunda kendimizi kaybedeceğimizi düşündüğümüz Assassin's Creed: Revelations'ın da tıpkı Brotherhood gibi multiplayer modları bulunacak. Yine başta İstanbul'daki mekanlar olmak üzere çok çeşitli yerlerde suikastçilik yapma şansı yakalayacağız. Oyunun multiplayer betasını Playstation 3'e özel olarak yapan Ubisoft bu defa karşımıza daha ayrıntılı modlarla çıkacağının sinyallerini şimdiden veriyor. İsterseniz betaya şimdi yakından bakalım.
Betayı açtığımızda Story Mode, Abstergo Training Program, Options, Extras ve Uplay gibi seçeneklerle karşılaşıyoruz. Tabi beta sürüm bizi doğrudan Abstergo Training Program'a yönlendiriyor. Bu kısımdan oyunun multiplayer betasını oynama şansı yakalıyoruz. Siz Animus'un içinde günümüzdeki (2012 olabilir) bir Abstergo çalışanısınız ve yine Assassin'ler ile Templars arasındaki bir mücaleyle ilişkilisiniz. Ubisoft bu konuda çok fazla bilgi vermiyor. Oyunun tam sürümünde level atladıkça bu konuda daha fazla bilgi sahibi olacağız gibi görünüyor. Söylenenlere göre Ubisoft'un amacı hem tek kişilik, hem de multiplayer modlarda iki değişik senaryo sunmakmış. Bence multiplayer modlara da bu türden bir hikayenin eklenmesi çok akıllıca düşünülmüş.

Oyuna ilk olarak Patron Picture'ı seçerek başlıyoruz. Burada ilk aşamada iki seçim hakkımızın olduğunu görüyoruz, daha sonra ise her 5 level'da bir karakter açılıyor ve Level 30'da 6 karakter seçimi olduğunu görüyorsunuz. Burada seçimlerimizi yaptıktan sonra ise multiplayer'ı nasıl oynayacağımızı öğreniyoruz. Yani nasıl adam öldürülür, nasıl düşmanlara fark edilmeden hedefe ulaşılır gibi en önemli şeyleri öğreniyorsunuz. Sonrasında ise Galata, Anioch, Knights hospital adlı 3 haritada suikast yapmaya başlıyoruz.
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
Assassin's Creed: Revelations Platformlar: Geliştirici: Ubisoft Dağıtıcısı: Ubisoft Tür: Action Çıkış Tarihi: 15 Kasım 2011
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 29 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta