Catherine

Vincent: Söylesene Catherine
Hiç rüyanda bir ölüm gördün mü?
       veya rüyanda öldürüldüğünü gördün mü?
       Catherine: Öyle rüyalar gördüğümü söyleyemem, fakat rüyamda birisini öldürdüğümü gördüm.

    İşte o an Vincet'ın yüzünde şoka uğradığını gösteren bir ifade belirir. Catherine'den böyle bir yanıt beklemiyordur. Bu kendisinden 10 yaş küçük, 22 yaşındaki, sevimli mi sevimli bir kızdan beklediği bir yanıt değildir. Yine de bazı şüpheleri vardır, çünkü her şey onunla bir gece geçirdikten sonra başlamıştır. Cahterine'den sonra Vincent aralıksız her gece kabus görmeye başlar. Bu kabuslar artık o kadar yoğunlaşmıştır ki, Vincet artık gerçek ve kabusu birbirinden ayıramaz. Peki bu kabuslardan nasıl kurtulmalı? Bunun için neler yapmalı?
    Persona serisinin oynayanlar bu oyunun dünyasının ne kadar derin olduğunu ve farklı oynanış öğeleriyle bu rpg serisinin oyuncuları kendi dünyasına bağladığını bilirler. RPG oyunları ile tanıdığımız Japon Atlus firmasının en ünlü oyunlarından birisi olan Persona, özellikle Japonya'da büyük beğeni toplayan bir seridir. Bu seri; ilgi çekici sunumu, gizemli senaryosu ve eğlenceli oynanış öğeleriyle sadık bir hayran kitlesi kazandı. Tamam belki Batı'da çoğu oyuncu bu seriyi bilmiyor, ama seriye kendini kaptıranlar da Persona'nın dünyasından kopamıyorlar.

    Şimdi ise Persona serisinin geliştiren ekip, yeni bir oyunla karşımıza çıkıyor. Bu defa bir rpg oyunu ile değil, Catherine adında aksiyon, macera, korku ve cinselliğin iç içe geçtiği yine gerçek anlamda “ilginç” bir yapımı bize sunmaya hazırlanıyorlar.
Üstelik Catherine, Persona ekibinin ilk HD oyunu olma özelliğini taşıyor.
    Xbox 360 ve Playstation 3 için hazırlanan oyun, henüz Batı için duyurulmadı, ama özellikle Persona hayranlarının bu oyunu Batı'da çok istediğini biliyoruz. Hatta Persona ve Catherine arasında ilginç bir bağlantı da var. Ana karakterimiz Vincent ilk defa PSP oyunu Persona 3: Portable'da Club Escapade'de göründü, ama onu adıyla değil, "Yalnız Başına İçen Adam" olarak tanıdık. Hatta oyunda sorunlarına dair bazı ipuçları da bulunuyordu, ama tabi ki bu yeni oyunumuz Catherine'i tahmin etmek için yeterli değildi. İsterseniz Catherine'in dünyasına, ana karakterimiz Vincent'in korku ve duygusal hikayesine yakından bakalım.

     Vincent'ın oturduğu semtte, bir kaç kişi, yüzlerinde acı dolu bir ifadeyle, alışıla gelmedik bir şekilde uyurken ölmüştür. Üstelik, bu kişilerin hepsi genç erkektir. Bu olay kısa sürede medyaya yansır. Büyük ilgi çeken olay üzerine bir çok ölüm teorisi ortaya atılır. Garip bir söylentiye göre bir kişi kabus görmeye başlarsa ve kısa bir süre içinde uyanamazsa, tamamen uyanamaz hale geliyor ve sonunda da ölüyormuş.
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
Catherine Platformlar: Geliştirici: Atlus Dağıtıcısı: Atlus Tür: Adventure Çıkış Tarihi: 10 Şubat 2012
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 19 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta