Crysis 2

     "Central Park civarında 3 kişi kayboldu. Zaman geçtikçe kaybolanların sayısı artıyor. Tüm panolar aranıyor posterleri ile dolmaya başladı. Bir şeyler döndüğü gün gibi ortada....... Times meydanını hiç bu kadar boş görmemiştim. Etraf çok sessiz, binalar yıkılmış, araçlar yollarda ve etrafta uçuşan kağıtlar….Kısacası şehir zar zor ayakta duruyor. "

     Uzaylı temalı yapımlar şimdiye dek bir çok kez kaleme alındı. Gerek sinema, gerek roman gerekse de oyun sektöründe sık sık uzaylılar ile insanların arasındaki mücadeleye yer verilmiştir. Kimi zaman E.T.’de olduğu gibi dostumuz olup evimize sığınan uzaylıları, kimi zaman ise District 9’da olduğu gibi dünyamızda mahsur kalmış olarak gördük. Acımasızca saldırıp yok etmenin eşiğine geldiklerinde ise sürpriz bir şekilde yenilgiye uğradıkları da oldu tabi ki. Buna benzer bazı istisnaları bir kenara bırakacak olur isek, uzaylılar bu yapımların büyük bir çoğunluğunda ise düşmanımız olarak karşımıza çıktı.
     Oyunlara baktığımızda ise gene birçok istila konulu oyun görüyoruz. Bu oyunlar arasında son yıllara damgasını vuran en etkili yapım ise tabi ki Crysis olmuştur. Yerli kardeşlerin imzası bulunan Crysis, genel olarak firmanın önceki oyunu Far Cry'ın temelleri üzerine kurulmuştu. Şimdi gelin, ikinci oyuna geçmeden önce ilk oyunun temellerine değinelim.

     Aslında ilk Crysis oyununa hiç bir şeyden haberimiz olmadan başlıyorduk. 2020 yılında geçen oyunun konusu ise çok daha öncelerine dayanıyordu. Kuzey Kore son yıllarda büyük atılımlar gerçekleştirmiş ve teknolojik olarak Çin'in bile üzerinde yer almıştır. Kuzey Kore hükümeti araştırmalarına devam etmek için Pasifik Okyanusunda kontrolü kolay sağlanabilecek adaları hedef almış ve burada yaşayan sivilleri katlederek birçok adanın kontrolünü ele geçirmiştir. Olaya klasik “Dünyayı kurtaran Amerika müdahalesi” ise 2020 yılına doğru başlamıştır.
     Adalardan bazılarında meydana gelen volkanik patlamalar ve Amerika verilerinin burada çok uzun yıllardır volkanik aktivite saptamaması, Amerikan hükümeti için de bardağı taşıran son damla olmuş ve Amerika harekete geçirmiştir. Bölgede kazı yapan arkeologlardan gelen yardım çağrısı ve devreye giren Nasa'nın olağan üstü bir ısı yükselişi saptaması ise akıllara tek bir şeyi getirmiştir ; Nükleer çalışmalar.
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
Crysis 2 Platformlar: Geliştirici: Crytek Dağıtıcısı: Electronic Arts Tür: FPS Çıkış Tarihi: 25 Mart 2011
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 99 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta