Lucidity

Yeni nesil oyun konsollar ile birlikte gelen Wiiware, Xbox Live Arcade ve Playstation Network servisleri, biz oyunculara en az CD formatında sunulan; kimi zaman ise tüm bir CD'yi kaplamış, tam sürüm fiyatı ve janjanlı kutusu olan oyunlardan bile daha keyif alabileceğimiz ufak boyutlu ama içine koca dünyalar sığan yapımları bizlere sunuyor.
PC için Wold of Goo ve Braid, Playstation Network için Fat Princess, Wiware için LostWind ve Xbox Live Arcade için Shadow Complex oyunları bahsettiğimiz "sanal konsol" uygulaması için verilebilecek başarılı kısa örnekler olarak göze çarparken; oyun yapımcılarının ve oyuncuların büyük risk altına girmeksizin geliştirdikleri bu ufak boyutlu yapımlar, biz oyunculara ilginç ve eğlenceli deneyimler olarak yansıyor.

En son olarak The Secret of Monkey Island: Special Edition karşımıza çıkan LucasArt, Xbox Live Arcade ve PC için duyurduğu "Lucidity" ile bizi bir çocuk masalının masumiyeti ile süslenmiş, tehlikeli bir hayal dünyasına götürüyor. Daha çok Star Wars ve Pc için geliştirdikleri point-and-click tarzı macera oyunları ile tanıdığımız LucasArt bu kez ilginç bir deneme; on-rail sistemi üzerine oturtulmuş bulmaca / platform türü bir yapımla farklı bir deneyim sunmayı hedefliyor.
Lucidity'de masalımızın ana kahramanı Sofi. Ananesi sallanan koltuğunda sessice örgüsünü örerken, Sofi yatağında uslu uslu oturmuş elindeki kitabın etkisi ile hayalden hayale atlıyor. Derken Sofi uyuyakalıyor... Uyandığında ananesinin gittiğini fark eden Sofi, şöminenin ateşinden çıkagelen bir ateş böceğinin peşine düşüp tehlikeli ormana adımını atması ile Sofi’nin “durdurulamayan” maceası, bizim de ona göz kulak olma görevimiz başlıyor.
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
Lucidity Platformlar: Geliştirici: Lucasarts Dağıtıcısı: Lucasarts Tür: Puzzle Çıkış Tarihi: 7 Ekim 2009
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta