Shadow Complex

"Kendisi küçük, marifetleri büyük" cümlesi pek çok şey için kullanılır. İlk bakışta pek bir anlamı olmayan ama içinde büyük marifetler barındıran, açıldıkça insanı şaşırtacak şeylerde kullanılır özellikle. Shadow Complex, bir XBLA oyunu. 1200 puana indirebileceğiniz bir arcade oyunu. Xbox Live'ın bize sunduğu arcade oyun yelpazesine baktığımızda, oyunların hep belirli kalitede olduklarını görürüz. Eski oyunların HD olarak yeniden yapımı (mesela Bomberman, Monkey Island) veya basit ama eğlenceli oyunlar gibi. Shadow Complex ise, bu kuralları yıkıyor. Çünkü normal bir DVD oyununa taş çıkarırcasına güzel konusu, kalitesi ve diğer özellikleriyle, oyun piyasasının geleceğine de ışık tutuyor.
İlerisi için, tüm oyunların internet yoluyla dağıtımının düşünüldüğünü biliyorsunuzdur. İnternet olanağı olmayan oyuncular için yine DVD baskıları olacak ama yeni açılan "Games on Demand" servisinde olduğu gibi, tüm oyunların direk internet üzerinden satın alınıp da indirilebilmesi de mümkün olacak. Shadow Complex, 1200 MS Puanına satın alınabiliyor. 850Mb civarında bir alan kaplıyor. Bu alan size küçük gibi gelebilir. Ama oyunu gördüğünüzde, önemli olanın boyut olmadığını anlayacaksınız.

Oyun, gayet hızlı bir şekilde açılıyor. Bir ajanı görüyoruz. Şehir içerisinde geçen bir çatışmada, Amerika Başkan Yardımcısı'nı koruması gerekiyor. Kontrol bizde. Hemen düşmanı öldürüyoruz ve başkan yardımcısını kurtarıyoruz. Daha sonra işlerin hiç de göründüğü gibi olmadığını anlıyoruz çünkü özel zırhımızı başka bir yerden kontrol ediyorlar ve başkan yardımcısının arabasını da havaya uçuruyorlar. Bu olanlardan sonra, kamera daha yeşillik bir alana geçiyor. Ana karakterimiz ve kız arkadaşını, bir dağ gezintisinde görüyoruz. Her şey yolunda. Kızımız önden koşturuyor ve ona yetişmemiz gerektiğini söylüyor. Biz de elimizde fenerimiz, peşine düşüyoruz. Bir anda, kızın ortadan kaybolduğunu farkediyoruz. Ormanın derinliklerinde onu ararken, gizli bir üs keşfediyoruz.
Kız arkadaşımız da o üssün askerleri tarafından esir alınmış ve sorgulanmak üzere götürülüyor. Daha önce askeri eğitim almış ama silah kullanmaktan pek hoşlanmayan adamımız, kız arkadaşını kurtarmak için yola koyuluyor. Tabi iş sadece kız arkadaşın kurtarılmasından çok öteye gidiyor, Amerika'ya yapılacak bir saldırının durdurulmasına kadar.
Editör Notu: Editörün Seçimi.
9,0 Puan EDİTÖRÜN PUANI
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
Shadow Complex Platformlar: Geliştirici: Cyanide Studio Dağıtıcısı: Electronic Arts Tür: Action Çıkış Tarihi: 19 Ağustos 2009
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta