Test Drive Unlimited 2

     Need For Speed ile birlikte araba yarışı oyunlarının gelişip bugünlere gelmesinde en büyük rol oynayanlardan biri olan Test Drive serisi, bugünkü nesilde ağır ama emin ilerleyişini sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz neslin konsollarında bol bol yeni yapımlarla rafları süsleyen Test Drive'ların geliştirilme hızı gittikçe yavaşladı. Bu neslin Xbox 360'a özel çıkan ilk Test Drive oyunu olma özelliği taşıyan Test Drive Unlimited'dan bu yana tam 3 sene geçmiş. Gidişatına baktığımızda Unlimited'dan önce oldukça kötü yapımlar ile de karşımıza çıkarılan serinin onlarca yapımcıya emanet edildiğini görüyoruz. Bunca yapımcı arasında en iyi Test Drive yapımlarından biri olan Test Drive V-Rally'yi önümüze sunmayı başaran Eden Stüdyosu, TD: Unlimited yapımını o zamanlardan hak etmişti belki de. Eksiklerini bir kenara koyduğumuzda 2007'de önümüze yeni neslin ilk tatmin edici araba yarışı oyunlarından birini sunmayı başaran Eden Stüdyosu, Test Drive: Unlimited 2 çalışmalarını da uzunca bir süredir sürdürüyor. Peki ilkinde umduğunu bulamayanlar, keyifle oynasalar da eksileri gözlerine çarpanlar yeni oyunda ne gibi yeniliklerle karşılaşacaklar ve en önemlisi bu hatalar tekrarlanacak mı? Eden stüdyosunun bize altın tepside neler sunacağını merak ediyorsanız, Test Drive: Unlimited 2 ön incelemesine hoş geldiniz!
 


      Test Drive: Unlimited 2 bu sefer bizi İspanya'nın popüler tatil adalarından biri olan Ibiza'ya götürüyor. Yine açık dünya oynanışını benimseyen oyunumuz, bu sefer bize yapılabilecek çok daha fazla seçenek sunacak. Toplamda 3,000 kilometreyi aşan yol uzunluğunun üstüne ziyaret edilecek limanlar, varoş mahalleler, görkemli şehir merkezi ve boş arazileri ekleyin. Araç satıcıları, dükkanlar, kulüp ve diskolar. Her yönüyle gerçekten Ibiza'da olduğunuzu hissedeceksiniz. Belki ziyaret etmiş olanlarınız vardır ama itiraf edin altınızda Ferrari yoktu :) Bu mükemmel şehrin doğal güzelliğini lüks spor araçlarınızla gezerek keşfedeceksiniz. Ayrıca istediğiniz zaman aracınızdan çıkarak çevreyi bir GTA oynarmışçasına gezmeniz de mümkün. Yürümek ve gezmek istediğinizde 'avatar' moduna girecek olan oyunumuz ile birincil bakış açısı dahilinde çevredeki karakterlerle etkileşime girebilir, çeşitli alışverişler yapabilirsiniz. Bu modda ayrıca araçlara da yakından bakma şansı bularak araç modellemesindeki detayları en ince detayına kadar göz atma şansını yakalayabilirsiniz. Dükkanlarda avatarınızın görünümünü değiştirecek çeşitli nesneler bulabilecek ya da avatarı ikinci plana bırakarak araçlarınızı geliştirmek ve modifiye etmek de sizin özgürlüğünüze bırakılacak.

     Unlimited 2 dünyasının her yerinde tek aşamalı aktiviteler (event) bulmanız mümkün, bunlara ek olarak her yarış sınıfı için çok aşamalı şampiyonluklara da katılabilirsiniz. Event'larda geleneksel pist (turlama sistemi) yarışlarının yanısıra bir noktadan bir noktaya ulaşmaya çalışacağınız yarışlar da bulunuyor ve işin en güzel tarafı tüm bunları online yapabilme şansına sahipsiniz. "Online'da rezil olmak istemiyorum" veya "Önce oyuna biraz alışayım" diyenlerdenseniz istediğiniz zaman yapay zekaya sahip yarışçılara karşı mücadelenizi sürdürebilirsiniz.
 
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
Test Drive Unlimited 2 Platformlar: Geliştirici: Eden Games Dağıtıcısı: Atari Tür: Yarış Çıkış Tarihi: 11 Şubat 2011
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 34 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta