World of Warcraft: Mists of Pandaria

     Blizzcon 2011 bu sene California Anaheim Convention Center’da gerçekleştirildi. İlk olarak 2005’in Ekim ayında başlayan Blizzcon, Blizzard’ın bütün oyunlarının toplandığı ve yeni gelişmelerin aktarıldığı büyük bir etkinlik olarak hayranlarının hafızasına kazındı.
Geldik beklenen ana, World of Warcraft eklenti paketinin duyurusuna. Chris Metzen özellikle hayranlarına şunları söyledi; “Bu söyleyeceklerim gerçekten çok önemli, yeni eklenti paketi yepyeni bir deneyim. Bundan önceki bütün Eklenti Paketlerimiz büyük bir düşmanın gelişini ve yok oluşunu anlattı. Hep kötülük saçan büyük düşmanlar için Alliance ve Horde bir araya geldi. Onları biraz Burning Crusade, Wrath of The Lich King ve Deathwing ile meşgul tuttuk. Ama asıl düşmanın savaşın kendisi olduğunu hep bir taraftan biliyorduk. Horde ve Alliance savaş içinde olmaya geri dönecekler. Öyle ki Warcraft II’den beri böyle bir savaş görmediniz! Savaş geliyor ve hiç de hoş olmayacak. Tabii Blood Elf değilseniz.
     Neyse, demek istediğim şu, videoyu izlemeden önce bunun Alliance ve Horde’un arasındaki savaşın yeniden alevlenmesi için minik bir kıvılcım olduğunu aklınızda bulundurun. Yeni eklenti paketimizin içeriği zaman içinde kaybolmuş bir yerde geçiyor, burada 10.000 yıldan bahsediyoruz. Burası, dengenin, harmoninin ve barışın yeri. Tabii daha sonra buraya “biz” geliyoruz, Alliance ve Horde. Bütün nefretimiz, savaş sevgimiz ve birbirimize olan nefretimizle. Kıvılcım ile başlayacak olan bu savaş, bu barış, huzur ve umutla dolu yerde olacak. Lafı daha fazla uzatmadan, Alliance, Horde... Azeroth’un gururlu savaşçıları! Karşınızda.. Mists of Pandaria.”

     Eklenti Paketi ile gelenleri zaten bir çoğumuz biliyoruz, yeni ırk Pandaren, yeni sınıf Monk, Dalaran, Shattrath efsanesini geri getirmek amacıyla yaratılan yeni alan Pandaria, 90’a yükselen Level sınırı, Challenge Mod zindanlar, PvE senaryoları, Pet Savaş Sistemi, yeni talent sistemi.
     Şimdi bu kadar çok yenilik ve oyunun gidişatı üzerine şöyle bir bakalım. Yeni ırk Pandaren daha önce söylenti ile akıllarımıza yerleşmişti ancak yine de bir çoğumuz “Yok artık” diyorduk. Pandaren ırkını oyunun doğasına zarar vermeden ekleyebilecek olmaları zaten Chris Metzen’ın açıklamasında netlik kazandı, bin yıllardır kayıp olan ve bilinmeyen bir ırk. Ancak Pandaren’lerin World of Warcraft serisinde ilk defa tarafsız başlayan bir sınıf olacağını bilmek ilginç oldu. Bugüne kadar hiç böyle bir şey denemeyen Blizzard yapımcıları bizi şaşırtmayı başardı. Level 10’a kadar kendi dünyanızda takılırken, Alliance ve Horde’un huzurunuzu bozması üzerine tarafınızı seçmek zorunda bırakılacaksınız. İlginç bir deneyim bizi bekliyor şüphesiz.
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
World of Warcraft: Mists of Pandaria Platformlar: Geliştirici: Blizzard Entertainment Dağıtıcısı: Blizzard Entertainment Tür: MMO-RPG Çıkış Tarihi: 25 Eylül 2012
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 18 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta