World of Warships Ön İnceleme

     2014'ün ikinci haftası itibariyle yapılan açıklamaya göre, 78 milyon kişilik bir oyuncu kitlesine sahip olan ve şu an çok daha fazla kişiye ulaştığına emin olduğumuz World of Tanks, Wargaming'in adını büyük ölçüde duyurmuştu. World of Tanks'i Xbox 360'a taşıyarak, kullanıcı kitlesini de artıran firma, geçtiğimiz yılın yaz aylarından bu yana, World of Warplanes ile savaş alanını göklere taşımış durumda. Karada tankları kullandık, havada savaş uçaklarını kullandık ve sırada deniz savaşları ve savaş gemileri var.

     Aslında 2011 yılının yaz aylarında World of Battleships adıyla duyurulan ve sonrasında firmanın diğer oyunlarına benzer şekilde World of Warships adını alan oyunumuz, tahmin edebileceğiniz üzere oynaması ücretsiz bir MMO oyunu. 20. yüzyılın ilk yarısını kendisine baz alan World of Warships, size devasa savaş alanlarında efsane savaş gemilerini kontrol etme fırsatı tanıyacak. Wargaming'den alıştığımız üzere, her geminin kendisine has silah gücü, hızı, zırhı ve dayanaklılık gibi özellikleri bulunacak. Gemilerin bu özellikleri tabii ki, tarihteki örneklerine göre hazırlanıyor ve oyuncuya olabildiğince gerçekçi bir deneyim sunmak hedefleniyor.
 
      MMO olmasının getirdiği, büyük bir donanmanın bir parçası olma hissini oyun alanında oldukça gerçekçi bir şekilde sunmaya çalışan World of Warships'te, uçak gemisi kullanarak uzun menzilli hava desteğiyle arkadaşlarınıza destek olabileceğiniz gibi, hızlı kruvazörlerle keşif görevlerine çıkabilecek veya ölümcül torpidoları olan silah yüklü gemilerinizle düşmana son vuruşu yapabileceksiniz.

     Tabii MMO ve savaş denince akla strateji öğeleri de geliyor ki, World of Warships bunu da içerecek. Oyunda iyi bir takım çalışmasıyla, ani saldırılardan tutun da, kurnaz planlara ve gerektiğinde kafa kafaya mücadeleye kadar hemen her şeyi yapabileceksiniz. Zaten oynadıkça karşılaştığınız durumlara ve yaşadığınız zorluklara göre beceriniz ve taktikleriniz git gide gelişecektir.
 
      Oyunda bulunan savaş gemilerinin bile gerçeklerine uygun olarak tasarlandığını ve özelliklerinin tarihsel gerçeklere dayandığını göz önüne alırsak, herhalde haritalarında da gerçek dünya bölgelerinden esinlenildiğini tahmin edebilirsiniz. Oyunda savaşabileceğiniz pek çok harita olacak ve bu haritaların coğrafik karakterlerini kendi avantajınıza kullanabileceksiniz ki, bu da oyundaki strateji öğelerinden bir tanesi olacak.
 


     Firmanın diğer oyunlarını da geliştirdiği BigWorld oyun motoruyla hazırlanan World of Warships'te, gemiler 500'e yakın parçadan ve 270,000 poligondan oluşacağı belirtiliyor. Bu parçaların görevi, oyunda hasar aldığınız yere göre bazı özelliklerinizi kaybetmeniz. Yani silahlarınızdan vurulursanız ateş edemeyecek, motorunuz zarar aldığında ise duracak veya yavaşlayacaksınız.
 
     World of Warships ile birlikte gelen yeni özellik de RTS, yani strateji şeklinde oynama seçeneği olacak. İzci uçağına sahip olan herhangi bir gemiyi kontrol eden veya saldırı filosunu taşıyan oyuncu, özel bir arayüze geçerek bu araçlara aynı bir strateji oyunundaymış gibi görevler verebilecek. Buna alternatif olarak, shooter hayranları için keskin nişancı şeklinde büyük gemilerdeki ağır silahları kullanma imkanı verilecek.
Oyunun Künyesi
World of Warships Platformlar: Geliştirici: Wargaming.net Dağıtıcısı: Wargaming.net Tür: Action Çıkış Tarihi: 17 Eylül 2015
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 7 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta