Aynı Ekrandan Oynayabileceğiniz 17 Co-op Oyun

     Multiplayer modların oyun dünyasında giderek yaygınlaştığı bu günlerde, oyunun türü el verdiğinde ve arkadaşlarınız yanınızda olduğunda daha keyifli olan mod ise co-op modudur. Bu dosya konumuzda, arkadaşlarınız veya kardeşlerinizle aynı ekran üzerinden oynayabileceğiniz eski-yeni 17 oyunu sizler için sıraladık. Yalnız burada belirtmek istiyorum, bu oyunların bazıları arkadaşlarınızla karşı karşıya geleceğiniz rekabetçi oyunlar, bazıları ise birbirinizi destekleyeceğniz yardımlaşma üzerine kurulu oyunlar.
 
     17-) Twisted Metal
 
     1990'lara baktığımız zaman türünün en eğlenceli ve en tanınmış örneğiydi Twisted Metal. PS1'lerimizde severek oynadığımız bu oyun yanımızda bir arkadaşımız olduğunda ise bize kat kat daha fazla zevk veriyordu. Arkadaşımızla beraber dünyanın büyük şehirlerinin modellemelerinde düşmanlarımızın hakkından gelmek oyunu daha zevkli kılıyordu.
 
     Daha sonrasında büyük bir sessizliğe bürünen Twisted Metal serisi eğlence seviyesinden hiçbir şey kaybetmemiş bir şekilde 2012 senesinde PS3'lerimize konuk oluyordu; hem de 4 oyuncuya kadar split-screen desteğiyle. İster senaryo modunda olsun, ister online multiplayer modlarda olsun yanımızdaki arkadaşlarımızla oyundan aldığımız keyif katlanıyordu.
 
     Twisted Metal, orjinal bir oyundu; içindeki shooter ögeleri, hız faktörü, araçlarımızı kişiselleştirebilme seçeneği ve tabiki çoklu oyuncu moduyla oyun endüstrisinin ihtiyacı olan bir türün en iyi örneği.
     16-) WWF No Mercy
 
     Arkadaşınızla oynadığınız her güreş oyununda eğlenebilirsiniz; yanınızda oturan arkadaşınızın karakterini pataklamaktan, yerden yere vurmaktan zevkli bir şey yoktur siz de katılırsınız ki. Ama bu oyunlar içerisinde WWF No Mercy bir kenara ayrılıyor. 2001 senesinde bize sunduğu o alışık olmadığımız karakter yaratma ve kişiselleştirme özelliği ile kendi tasarladığımız karakterleri kapıştırma sanşıyla bu oyunu oynarken çok eğlenmiştik.
 
    Sahip olduğu oyun modlarının çeşitliliği de No Mercy'yi unutulmaz kılıyor. Multiplayer olarak birçok farklı sahnede ve farklı modda arkadaşlarımızın üstesinden gelmekten büyük keyif aldık.
 
     Dövüş sistemindeki yenilikler, çevredeki çeşitli eşyayı silah olarak kullanabilme özelliği ve kişiselleştirme konusun getirdiği yenilikler No Mercy'e derinlik katıyor, oynanma süresini arttırıyordu. Arkadaşlarınızla oynayacağınız maçlardan alacağınız keyif de garantiydi.
 

     15-) Micro Machines
 
     Küçük oyuncakların konu edildiği birçok oyun gördük 90'larda ve milenyumun başında. Bu oyunların çoğu vasatın altında kalırken diğerlerinden ayrılan oyun Micro Machines'ti.
 
     Micro Machines' yakalığı başarısının sırrı aslında basitti; arkadaşlarımıza karşı o küçük araçlarımızla yarışmak ve onlara üstün gelmek. Oyunun kendine has oynanışı oyuncuları zorlarken eğlendiriyordu. Yüksek hızda giderken karşımıza çıkan virajları dönebilmemiz için Jedi-vari reflekslerimiz olması gerekiyordu. Son hızla giderken bir anda önümüze çıkan bir engele takılıp kalmak rekabeti arttıran bir ayrıntı. Birbirinden eğlenceli yarış pistleri ki bunlar bir sınıf sırası, kahvaltı sofrası olabiliyordu, oyundan aldığımız zevki arttıyordu.
 
     Micro Machines küçük bir oyunun arkadaşınızla oynarken ne kadar çok eğlendirebileceğinin bir kanıtı.
Oyunun Künyesi
Bölüm Sonu Canavarı Platformlar: Geliştirici: Açıklanmadı Dağıtıcısı: Açıklanmadı Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: 5 Mayıs 2009
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 6 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta