Batman’in Oyunu Yapılması Gereken 10 Düşmanı

10) Anarky
 
Yetenekli bir hacker, dövüş ustası, yüksek istihbarat
 
Anarky, Batman: Arkham Origins’te Gotham City’deki kaos ortamını avantaja çeviren anarşist bir filozof olarak hiç de küçümsenmeyecek bir rol ile karşımıza çıkmıştı. Çizgi romanlardaki kötü karakterler arasında felsefesi en ilginç olan karakter olmasına rağmen hiçbir zaman görmesi gereken ilgiyi göremedi.
 
Anarky ile açık dünya oynayışlı çok güzel bir anti-hero oyunu yapılabilir. Şöyle düşünebiliriz; Infamous: Second Son’ ın daha karanlık, daha yer küreye yakın hali. Ayrıca hikaye olarak da Anarky’nin felsefesinden yararlanıp karma inanışına dayanan iyi adam/kötü adam geçişleri düşünülebilir.
 

9) Mr. Freeze
Dahi, insan üstü bir dayanıklılık, buz silahı
 
Mr.Freeze belki de üstüne yapışan Schwarzenegger yaftasından ötürü hep kusurlu bulunacak ama bu onun Batman çizgi romanlarındaki en heyecan verici kötülerden biri olmadığı anlamına gelmeyecektir. Şöyle ki hasta olan eşini tedavi edebilmek için kötülüğe baş koyan Mr.Freeze kesinlikle diğer saf şeytan kötü adamlardan daha sempatik.
 
Mr.Freeze’i Batman oyunlarında ana kötü karakter olarak göremedik ama bölüm sonu dövüşlerinde bize kendisine özel oyunu yapılsa çok iyi olur diyebileceğimiz kadar ipucu verdi. Hem bir düşünsenize tamamen karlarla kaplı estetik bir Gotham City ve oyun sonunda video oyun tarihinin en mükemmel yüzleşmelerinden biri…

 

8) Professor Pyg
 Yetenekli bir cerrah, kimyager, deli
 
Çizgi roman kadrosuna 2000li yılların ortasında katılsa da Batman’in karşılaştığı en korkunç düşmanlardan biri. Çılgın zulüm teknikleri Joker ile neredeyse aynı seviyede olan Prof.Pyg’in çizgi romanda içinde bulunduğu anlar en korkunç ve karanlık anlar bile olabilir.
Prof.Pyg’in amacı bütün insanları kendine göre kusursuz yapmak ama sandığınızdan farklı bir şekilde. Kurbanlarına oyuncak bebek yüzü eklemek ve beyin ön loblarını çıkartmak suretiyle onlar kendisine itaat edecek birer ‘Dollatron’a çevirir.
 
Arkham serilerindeki karanlık elementlerinden dolayı alınan övgüleri göz önünde bulundurursak tam olarak korku ögelerine dayalı bir Batman oyununu kim istemez. Böyle bir oyunda yeterince tanınmamış hikayesi sır gibi olan Prof.Pyg biçilmiş kaftan olabilir.
 

Oyunun Künyesi
Batman: Arkham Knight Platformlar: Geliştirici: Rocksteady Studios Dağıtıcısı: Warner Bros Interactive Tür: Action Çıkış Tarihi: 23 Haziran 2015
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 10 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta