Röportaj: Maestia

Öncelikle röportaj fırsatı verdiğiniz için teşekkür ederim. Bize kısaca Maestia’dan bahsedebilir misiniz?
 
Maestia bir çok özelliğiyle birlikte gelişkin bir MMORPG oyunu. Birbirinden tamamen farklı dört sınıfın karakter gelişimlerini sayıları 1000 aşan, zindanları ve akınların da dahil olduğu 11 farklı bölgeye yayılan maceralarda bulabilirsiniz. Gelişmiş lonca sistemiyle büyük grupları organize edebilirsiniz. Bunun yanı sıra paralı asker sistemi de tekil oyunlarda pek çok seçenek sunuyor. Binek hayvanlarını kullanabilir, hayvanları çağırabilir, el işçiliği ile donanım yaratabilir, çeşitli PvP modlarını deneyebilir ve daha birçok şey yapabilirsiniz.
Maestia'yı diğer ücretsiz MMORPG oyunlar arasında farklı kılan nedir?
 
Maestia'daki en ilgi çekici ve eşsiz özellik daha önceden bahsettiğim karakter gelişiminin bir parçası olan Maestone sistemi. Çoğunlukla oyunlardaki sınıflar yetenek setleri bakımından oldukça kısıtlıdır. Maestone sistemi bir yandan Maestone'ları daha özel kılarken karakter gelişimlerini daha esnek hale getirmek için bu genellemeyi bozuyor.

Oyuncular çeşitli aktif ve pasif Maestone'ları canavarlardan toplayabilir. Pasif Maestone'ların dövüş sırasında aktif hale gelme imkanı bulunurken aktif taşlar ise belirli bir kullanım sonunda harekete geçiyor. Şimdi pasif Maestone kullanarak kendi kendini iyileştirebilen ve şimşek büyüsüyle ek hasarın üstesinden gelen bir savaşçıyı örnek alalım. Bu savaşçının yetenekleri rahiplerin çok üzerinde... Her karakter üç adet aktif ve dört adet pasif Maestone taşıyabilir ve oyuncular da kendilerine has oyun stilleri için bunları kullanabilir.
Duyduğumuza göre Maestia’nın iki tip karakter gelişimi mevcut. Bunu kısaca açıklayabilir misiniz?

Evet her sınıf iki farklı yönde yeteneklerini geliştirebiliyor. Askerler “Şövalye” ve “Kara Şövalye” arasında seçim yapabilirken sihirbazlara da “Ateş/Şimşek Ustası” ve ”Buz/Zehir” gibi farklı büyü setleri sunuluyor. Muhafızlar ise “Okçu” ve “Suikastçı” olarak oynanabiliyor. Rahiplerin de müttefikleri iyileştirmek ya da düşmanlara zarar vermek için “Yüce Rahip” ya da “Kara Rahip” olarak büyü yapabilme seçeneği bulunuyor.

Oyunculara nasıl oynamak istiyorlarsa stillerini o yönde belirleme fırsatı vermek istiyoruz. Bahsettiğimiz isimler deneyimli oyunculara karakterlerini nasıl oynayacaklarına dair fikir verebilir. Yeni başlayanlar ise hangi doğrultunun nasıl bir kahramana yönlendireceğini hayal edebilirler.

Amacımız her karaktere savaş alanlarında bir rol vermek ama yine de oyunculara Maestonelar tarafından da desteklenen, kendi karakterlerini seçme ve yaratma özgürlüğü bırakabilmeyi istiyoruz.
Oyunun Künyesi
Maestia: Rise of Keledus Platformlar: Geliştirici: Gravity Dağıtıcısı: Gravity Tür: MMO-RPG Çıkış Tarihi: 19 Temmuz 2012
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta