İptal Edilmesine Üzüldüğümüz 11 Oyun

     Diğer sektörlerin çoğunda olduğu gibi, en nihayetinde paranın konuştuğu oyun dünyasında, iptal edilmeyi hak etmeyen pek çok oyunun bu duruma düştüğünü gördük. Bu oyunlardan bazıları bu durumu hak ediyorken, bazıları ise birçok oyuncu tarafından merakla bekleniyordu. Bu yazımızda sizler için çok büyük merakla beklenen ve iptal edildiğinde oyuncuları üzen 11 oyunu ele aldık.
     11-) Aliens: Crucible
 
     Sega’nın, Sonic’i, Prenses Elise ile duygusal bir ilişki yaşatmasını bir kenara bırakırsak, geçtiğimiz dönemin en kötü oyunları arasında yer alan Aliens: Colonial Marines'i, Obsidian tarafından yapılacak bir RPG oyununa tercih etmek, firma tarafından yapılan en tuhaf seçimdi.
 
      Obsidian'ın RPG türünde önemli bir yere sahip olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Yapımında bulundukları oyunlara şöyle bir göz atınca, South Park: The Stick of Truth, Fallout: New Vegas ve Alpha Protocol gibi oyunlar karşımıza çıkıyor ki, bunlar RPG öğeleri bakımından gerçekten iyi şeyler sunmuşlardı. Bu oyunları ve Obsidian Entertainment markasını düşününce onların ellerinden çıkacak bir Aliens oyunu, Mass Effect benzeri bir başarıya ulaşabilirdi.
 
     Karakter özelleştirmeleri, yetenek ağaçları, takım arkadaşlarımızı seçebilme şansı, dakikalarca sürebilen konuşmalar gibi RPG ögeleriyle ve yarattığı korku ortamıyla damağımızda farklı bir tat bırakacağından emin olduğumuz bir oyundu Aliens: Crucible.
 

     10-) Star Wars: 1313
 
     E3 2012’deki tanıtım videosu hala aklımızdayken ve bu oyunun hayaliyle gün sayarken, Star Wars: 1313’ün iptal olduğunu ilk duyduğumuzda kötü bir şaka sanmıştık. Her Star Wars hayranı gibi bizde bu haberi kocaman bir düş kırıklığı ile doğrulamıştık.
 
     Star Wars evrenindeki bir kiralık katil olan Boba Fett’in hikayesini konu alan Star Wars: 1313, Gears of War’dan aşina olduğumuz siper al ve ateş et mekaniğine dayalı görünüyordu. Ancak bu oyun, Star Wars serisine uzak olan oyun severlere bile keyifli bir oynayış sunabilirdi. Tanıtım videosunda gördüğümüz görsel efektler ve çevreyle etkileşimini de göz önünde bulundurursak, bu oyun epey beğeni kazanabilir ve yüksek satış rakamlarına ulaşabilirdi.
 
     LucasArts’ın Disney tarafından almasının ardından iptal edilen bu oyun için her şey bitmişmiş sayılmaz. Serinin 7. filmini çeken Disney, belki de filmin ardından bir sürpriz yaparak SW: 1313’ü piyasaya sürebilir.
Oyunun Künyesi
Bölüm Sonu Canavarı Platformlar: Geliştirici: Açıklanmadı Dağıtıcısı: Açıklanmadı Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: 5 Mayıs 2009
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 33 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta