God of War 3

 
    Kratos'un Olympus Tanrılarına karşı savaşında size eşlik etmeye çalışacağız. Sonun başlangıcında Kratos'u zorlu bir macera bekliyor.
 
    Oyun süresince size arada sırada sandıkları açmanızı söyleyeceğiz, o nedenle etrafı iyi araştırarak ilerlemeye gayret gösterin. Ayrıca bazen oyundaki gelişmeleri de size anlattık, çünkü tam çözümün iyi anlaşılabilmesi için bu şarttı. Elimizden geldiğince ayrıntılı yapmaya çalıştığımız tam çözümde hatalı bulduğunuz veya tam anlayamadığınız noktaları bize bildirirseniz, düzeltebiliriz. Öncelikle oyunda çok işimize yarayacak bazı eşyaların açıklaması ile tam çözüme başlayalım. Sonrasında oyuna geçiyoruz.

Red Orbs:
Öldürdüğünüz düşmanlardan, çevredeki bazı eşyaları parçalayarak veya sandıklardan bunları elde edebilirsiniz. Red Orbs'lar Kratos'un silahlarını güçlendirmek ve yeteneklerini arttırmak için kullanılır.
Green Orbs: Kratos'un enerjisini (canını) arttırıyor.
Blue Orbs: Kratos'un büyü gücünü arttırıyor
Gold Orbs: Kratos'un Rage of Sparta enerjisini dolduruyor.
Gorgon Eyes: Bunları topladığınızda Kratos'un enerji barını genişletebiliyorsunuz.
Phoenix Feathers: Enerji barınızı genişletmek istiyorsanız bu itemleri es geçmemelisiniz. Her 3 Phoenix Feather'da enerji barınız genişleyecektir.
Minotaur Horns: Kratos'un özel eşyaları ne kadar süre kullanacağını gösteren enerji barını genişletir.
                                                              Gaia
      Oyunun ilk bölümleri alıştırma niteliğinde olmasına rağmen bu bölümlerin çocuk oyuncağı olduğunu düşünmeyin. Başladığınız yerde basit düşmanlarla karşılaşacaksınız. Burada tuşları deneyin ve oyunun mekaniklerine alışmaya çalışın.

      Oyuna Gaia'nın omuzunda başlıyoruz. Düşmanların hepsini öldürün, daha sonra araya bir sinematik girecek, tekrar karşınıza çıkan düşmanları öldürdükten sonra gözünüze ağaç dallarının üzerinde parlayıp yanan bir ışık çarpacak. Işığın yanına gidin ve R1'e basın ardından sürekli olarak “O” (daire) tuşuna basıp dalları yolunuzdan kaldırın. Yolunuza çıkan düşmanları öldürdükten sonra Leviathan adlı deniz atıyla karşılaşacaksınız. Leviathan'ın ağzından çıkan alevlere dikkat ederek savaşın, bir süre sonra Gaia ellerini ters döndürünce ellerinizle tavana tutunarak savaşacaksınız. Burada Leviathan'ın göğsünün yakınında durup sürekli vuruş yapın. Ekran değişince biraz daha vuruş yaptıktan sonra ekranda çıkan tuşlara sırasıyla ve zamanında basın. Şimdilik Leviathan'dan kurtulduk.

                                                          Mount Olympus
      Sarmaşıklara tutunarak sağa doğru ilerleyin, daha sonra yukarı doğru çıkın. Yukarı çıkınca karşınıza bir sandık çıkacak, bu sandıkları ıskalamayın ve hepsini açın. Yolun sonuna doğru gidin soldaki analog'u kullanarak çıkıntıya basarak ilerleyin. Gaia'nın başının derde girdiğini göreceksiniz. Karşınıza çıkan düşmanları öldürüp ilerleyin. Merdivenlerden sarmaşıklara geçip yukarı çıkın. Düşmanları öldürüp bir üst katmana çıkın. Bu katmanın solunda parlayan ışığa doğru yönelin ve R1'e basılı tutup karşıya atlayın. Çok sayıda düşman karşınıza çıkacak, onları öldürüp merdivenlerden sarmaşığa tutunup yukarı çıkın, analog'u sola doğru çekip X tuşuya çıkıntıya atlayın ve tutunarak ilerleyin. Yukarı çıkıp sarmaşıklara tutunun ve tekrar yukarı doğru tekrar ilerleyin. Üst tarafa çıkınca Leviathan'ın Gaia'ya saldırdığını göreceksiniz. İlerleyip yıkılan boşluktan kanatlarınızı da kullanarak atlayın. (ama isterseniz aşağıya inip orb toplayabilirsiniz, daha sonra yukarı çıkabilirsiniz) Yolun sonunda “O” tuşunu kullanarak geçidi açın. Yarı at yarı insan yaratık ile diğerlerini öldürün. Ekranda görünen kolu çekip hızlıca merdivenlerden çıkın ve platformun üzerinde durun. Platform ilerleyince, karşıya atlayın. Işık süzmesinde oyunu kaydedebilirsiniz. 
     Kapıdan geçip demir kapıyı açın. Leviathan'ın saldırısına uğrayacaksınız, ekranda beliren tuşlara basarak ona karşı koyun. Daha sonra Gaia'nın omzunda savaşımıza devam edeceğiz. Leviathan'ın dikkatlice yaklaşıp seri vuruşlar yapın. Kollarına dikkat edin, aniden tepenize inebiliyorlar. Sersemleyince ekranda beliren tuşlara basarak savaşmaya devam edin. Kolundan bir parça kopacak. Savaşmaya devam edin. Leviathan sersemleyince göğsüne yaklaşın ekrandaki tuşlara basarak göğüs kafesini açın. Leviathan'ın göğsünden kopan parçayı hatırladınız mı? Onu alıp göğsüne fırlatacaksınız. Daha sonra Gaia'ya tutunup içine girin. Yol boyunca ilerleyin, sarmaşıklara tutunup yolunuza devam edin. Şimdi Gaia'nın kalbindeyiz. Sağ taraftaki taş blok'u tutup odanın ortasına çekin. Sağ analogu kullanarak taş blogun sarmaşıklı yönü sağ tarafta kalacak şekilde döndürün ve soldaki boşluğa yerleştirin. Bu sarmaşıklara tutunarak yukarı çıkın. Düşmanları öldürerek yolun sonuna kadar ilerleyin. Yine sarmaşıklara tutunarak sağ tarafa doğru ilerleyin ve karşıya atlayın. R1'e basınca tekrar sarmaşıklara tutunacaksınız, yukarı çıkarken düşmanlara karşı dikkatli olun. Sarmaşıkların sonunda yukarı doğru zıplayın ve R1'e basıp Gaia'nın üstüne çıkın. Leviathan tekrar Gaia'ya saldıracak. Karşınızda Poseidon.
Kullanıcı Puanı

7,2

Oyunun Künyesi
God of War 3 Platformlar: Geliştirici: SCEI Dağıtıcısı: SCEE Tür: Action Çıkış Tarihi: 17 Mart 2010
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 40 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta