Crusader Kings 3'e Kış Geliyor

24.02.2021 23:48 Gazali Çetinkaya

 
Paradox Interactive, strateji oyunu Crusader Kings III'ün yakında yayınlanacak 1.3 güncellemesinden ilk detayları paylaştı.

Kış Geliyor

Hafif, normal ve sert kış olmak üzere üç farklı şekilde oyuna eklenecek ve haritanın tüm bölümlerini etkileyecek. Gerçek hayatta olduğu gibi Orta Avrupa ve Güney Avrupa'nın bazı kısımlarında hafif ve normal kış yaygın görülecekken Sápmi, Moğolistan ve Himalaya gibi yerlerde sert kışlar yaşanacak.

Oynanış açısından baktığımızda ise hareket kabiliyetini yavaşlatacak, orduların erzak kaybetmesine yol alacak ve askerler için savaşları daha da zor bir hale getirecek. Kıştan en çok ağır süvariler olumsuz etkilenecek. Karlı ortamda at sırtında savaşmak pek iyi bir fikir değil. Öte yandan Tibetli dağcılar için avantaj sağlayacak.
 
1.3 güncellemesi ayrıca bazı mevcut bölgelerde yeniden düzenlemeler içerecek. İrlanda'da genel oyun deneyimini iyileştirmek adına birkaç yeni baronluk ve ilçe eklenecek. 
 
1.3 güncellemesiyle birlikte oyunun ilk büyük DLC'si de geliyor. DLC ile ilgili detaylar 13 Mart'ta düzenlenecek. Paradox Insider sunumunda.
 
Crusader Kings PC (Steam) üzerinde ulaşılabilir durumda. Xbox Game Pass'e de dahil.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Crusader Kings III Platformlar: PC Geliştirici: Paradox Development Studio Dağıtıcısı: Paradox Interactive Tür: Strateji Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Bleach: Brave Souls PS4'e Geliyor 16 Nisan Genshin Impact PS5 Versiyonu ve 1.5 Güncellemesi 28 Nisan'da Geliyor 16 Nisan Netflix Castlevania Animasyon Dizisinin Final Sezonu 13 Mayıs'ta Geliyor 16 Nisan Marvel's Spider-Man: Miles Morales ABD'de The Last of Us 2 ve Ghost of Tsushima'dan Daha Fazla Sattı 16 Nisan King's Bounty II için Yeni Bir Fragman Yayınlandı 16 Nisan