DualSense Kontrolcüsünün Drift Sorunu Sebebiyle Sony'e Toplu Dava Açılabilir

10.02.2021 23:06 Gazali Çetinkaya

 
ABD'li hukuk bürosu Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith (CSK&D), DualSense kontrolcüsü üzerinden Sony'e toplu dava açma hazırlığında.

Bir süredir bazı PlayStation 5 kullanıcıları DualSense kontrolcüsünün drift sorunu yaşadığını rapor ediyor. Analog'ların düzgün çalışmasını engelleyen ve analog'a dokunmadan dahi oyuna komut gönderilmesine neden olan bir problem.

CSK&D bu sorunu yaşayan kullanıcıların buradaki online formu doldurarak iletişime geçmelerini istedi.

Geçtiğimiz yıllarda da Nintendo bu sorunla uğraştı ve toplu dava açıldı. Hatta toplu dava açan hukuk bürosu aynıydı. CSK&D. Nintendo bunun üzerine ücretsiz tamir sözü verdi ve daha önce tamirine para ödeyenlere para iadesi yapacağını açıkladı. Xbox One kontolcülerinde de drift sorunu sebebiyle devam bir toplu dava var.

Sony tarafından henüz bir açıklama gelmedi.
 
Reddit kullanıcısı Verity21, DualSense drift sorununu buradaki videoda gösteriyor.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
PlayStation 5 Platformlar: Geliştirici: Sony Computer Entertainment Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 18 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Frostpunk Bu Yıl İçinde Mobile Geliyor 08 Mayıs Gearbox Patronu Yeni Borderlands Oyununun Sinyalini Veriyor 08 Mayıs Epic Games, Birinci Parti PlayStation Özel Oyunları için Sony'ye 200 Milyon Dolar Teklif Etmiş 08 Mayıs Sony, Final Fantasy VII Remake Özel Anlaşmasını Uzattı 08 Mayıs Sniper Ghost Warrior Contracts 2 PS5 Versiyonu Ertelendi 07 Mayıs