Electronic Arts Belçika'da FIFA Points Satışını Sonlandırıyor

30.01.2019 19:32 Gazali Çetinkaya

 
Electronic Arts, bu ayın sonu itibarıyla Belçika'da FIFA Points satışını sonlandıracağını duyurdu. Belçika'daki oyuncular jetonlarını, oyun içi transfer marketini ve mevcut olan FIFA Points'leri kullanabilecek ancak yeni FIFA Points satın alınamayacak.

Bu kararın temeli Belçika Şans Oyunları Komisyonu'nun oyunlardaki ganimet sandıklarının yasa dışı olarak kabul edilmesine dayanıyor. Belçika Şans Oyunları Komisyonu Nisan 2018'de Overwatch, FIFA 18, Counter-Strike: Global Offensive ve Star Wars Battlefront 2 gibi oyunları inceleyerek bu karara varmıştı ve oyunlardan tamamen kaldırılması isteğinde bulunmuştu.

Blizzard, Valve ve diğer bazı geliştiriciler Belçika'da oyunlarından ganimet sandıklarını kaldırdı ancak Electronic Arts bu duruma itiraz ederek yasal olduğunu iddia etti. Eylül ayında açılan ceza soruşturması sonucunda da dava Electronic Arts aleyhine sonuçlandı.
 
Electronic Arts "Belçika makamlarının yasa hakkındaki yorumlarına katılmıyoruz ve zamanla konu hakkında daha fazla netlik aramaya devam edeceğiz." dedi. Ayrıca rahatsızlıktan dolayı özür diledi ve bu değişimin finansal performansları için önemli olmadığını söyledi.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
FIFA 19 Platformlar: ÇOKLU PLATFORM Geliştirici: EA Sports Dağıtıcısı: EA Sports Tür: Spor Çıkış Tarihi: 28 Eylül 2018
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 1 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Tekken 7 Satışları Dört Milyonu Aştı 6 Dk önce Borderlands Game of the Year Enhanced Bu Hafta Sonu Steam'de Oynaması Ücretsiz 28 Dk önce Sızdırılan Marvel's Avengers Oynanış Videosu Thor'u Gösteriyor 1 Saat önce Netflix Bir Gecede Tam 17 Milyar Dolar Kaybetti 2 Saat önce Sumo Digital ile 2K Yeni Projelerde Çalışmak için Ortaklıklarını Duyurdu 5 Saat önce