Fransız Mahkemesi: Dijital Oyunlar, Kutulu Oyunlar Gibi Yeniden Satılabilmeli

20.09.2019 16:35 Özgür Eroğlu

 
Fransız Mahkemesi'nden oyuncuları sevindirebilecek bir açıklama geldi. 
 
UFC Que Choisir’a göre; dijital oyunlar, fiziksel oyunlar gibi yeniden satılabilmeli. Mahkeme Valve’in, oyunlar indirilerek bile satın alınmış olsa yeniden satışına karşı olmaması gerektiğini söyledi. Valve'e göre oyuncular oyunu satın almıyor, abone oluyor. Ancak mahkeme kullanıcıların, Avrupa hukukuna göre, lisansı satın aldıklarını söyledi.
 
Eğer Valve mahkemenin bu kararını uygulamazsa, Steam altı ay boyunca günde 3.000 Euro ödemek zorunda kalacak. Mahkeme henüz sonuçlanmadı ve Valve’in hala söz hakkı var.
Valve’in pazarlama müdürü olan Doug Lombardi ise durumla ilgili "Paris Mahkemesi’nin bu kararına katılmıyoruz ve bu kararın Steam üzerinde herhangi bir etkisi yok." dedi.

İlgili İçerik Yorumlar 14 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Star Wars Jedi: Fallen Order'ın Yeni Videosu BD-1'ın Nasıl Yaratıldığını Açıklıyor 15 Dk önce Death Stranding'in Resmi Çalma Listesi Yayınlandı 33 Dk önce MediEvil Remake İnceleme Puanları 1 Saat önce Fallout 76 için Paralı Üyelik Sistemi Duyuruldu 2 Saat önce Two Point Hospital Konsol Versiyonları 2020'nin İlk Yarısına Ertelendi 2 Saat önce