Hukuk Bürosu, DualSense Kontrolcüsünün Drift Sorunu Üzerinden Sony'e Toplu Dava Açtı

15.02.2021 11:54 Gazali Çetinkaya

 
Switch'in Joy-Con kontrolcülerindeki drift sorunu sebebiyle Nintendo'ya toplu dava açan ABD'li hukuk bürosu Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith (CSK&D) bu sefer Sony'nin peşinde.
 
DualSense kontrolcüsündeki drift sorununa dair şikayetlerin artmasıyla birlikte CSK&D, bu sorunu yaşayan kullanıcıların kendileriyle iletişime geçmelerini istemişti ve yeterli geri dönüş yapılmış gibi görünüyor.
 
CSK&D, 12 Şubat tarihinde ABD New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi'nde Sony Corporation of America ve Sony Interactive Entertainment'a karşı toplu dava açtı.
 
Dava dosyasında belirtilene göre DualSense kontrolcüsü, oyundaki karakterlerin veya oynanış hareketlerinin kullanıcı komutu olmadan ekranda hareket etmesine sebep olan bir arıza içeriyor.
 
Ayrıca Sony'nin bu sorunun tamirine ilişkin pek fazla seçenek sunmadığından bahsedilmiş.
 
CSK&D, jürili yargılama ve tazminat talep ediyor.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
PlayStation 5 Platformlar: Geliştirici: Sony Computer Entertainment Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 20 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Bleach: Brave Souls PS4'e Geliyor 16 Nisan Genshin Impact PS5 Versiyonu ve 1.5 Güncellemesi 28 Nisan'da Geliyor 16 Nisan Netflix Castlevania Animasyon Dizisinin Final Sezonu 13 Mayıs'ta Geliyor 16 Nisan Marvel's Spider-Man: Miles Morales ABD'de The Last of Us 2 ve Ghost of Tsushima'dan Daha Fazla Sattı 16 Nisan King's Bounty II için Yeni Bir Fragman Yayınlandı 16 Nisan