IO Interactive Yeni Stüdyosunu Barcelona'da Açtı

16.04.2021 16:00 Gazali Çetinkaya

 
Hitman serisi geliştiricisi IO Interactive, genişleme planlarının parçası olarak yeni stüdyosunu Barcelona'da açtığını duyurdu.
 
IO Interactive Barcelona, Kopenhag ile Malmö'den sonra şirketin üçüncü stüdyosu oldu. Üç stüdyo da elit stüdyo olarak değerlendirilecek ve her biri tüm projelerin geliştirme ve yayınlama süreçlerine önemli katkıda bulunacak. 
 
IO Interactive şu anda Project 007 kod adlı yeni James Bond oyunu ve henüz duyurulmamış yeni bir IP üzerinde çalışıyor.
 
CEO Hakan Abrak, Hitman üçlemesinden sonra Ajan 47'nin biraz ara vermeye ihtiyacı olduğunu ve serinin geleceği için bazı güzel fikirlere sahip olduklarını belirtti. Hitman 3 ayrıca Hitman 2'den %300 daha iyi satmış.
 
İleride üçüncü parti oyun yayıncılığı da yapmayı umuyorlar.
 
Hakan Abrak "Bunlar IO Interactive için heyecan verici zamanlar ve Avrupa'nın en çekici oyun şirketi olma planlarımızda bir sonraki adımı attığımızı açıklamaktan gurur duyuyorum. IO Interactive Barcelona, oyuncularımız ve topluluklarımız için fevkalade deneyimler oluşturma çabalarımıza katılan üçüncü stüdyo oldu. Üç stüdyo da oyun sektöründe etki yaratma konusunda tutkulu, hırslı ve aşırı derecede yetenekli geliştiricilere sahip. Şirket felsefemizin özünde, IO Interactive'deki herkesin, nerede olurlarsa olsunlar hayallerimizi gerçekleştirmede büyük ve etkili bir rol oynaması yatıyor. Bizi, birden fazla yerde bulunana tek bir stüdyo olarak düşünün." dedi.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Hitman III Platformlar: ÇOKLU PLATFORM Geliştirici: Io Interactive Dağıtıcısı: IO Interactive Tür: Aksiyon-Macera Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Baldur's Gate: Dark Alliance 20 Mayıs'ta Switch'e Geliyor 3 Saat önce Divinity: Original Sin 2 iPad için Çıktı 3 Saat önce CD Projekt RED, The Witcher 2'nin 10. Yıl Dönümünü Hediyelerle Kutluyor 3 Saat önce Hollow Knight: Silksong Geliştiricisi E3 2021'de Duyuru Yapmayı Planlamıyor 4 Saat önce Ancestors: The Humankind Odyssey Bir Milyondan Fazla Sattı 4 Saat önce