Microsoft, Xbox Series S Oyun Performansını Arttırmak için Geliştirme Kiti Yayınladı

05.08.2022 15:30 Mehmet Tandoğan

 
 
Microsoft, yakın zamanda oyun geliştiricileri için yeni bir Xbox yazılım geliştirme kitini piyasaya sürdü. Bu kit, Xbox Series S oyun geliştiricilerine bellek konusunda daha fazla kontrol sağlıyor. Geliştiriciler Xbox Series S için yayınlanan bu yeni kit sayesinde belirli oyunlarda performans artışı sağlayabilir.
 
Microsoft'un Oyun Geliştirme ekibi, güncellemeleri detaylandıran bir video paylaştı. Bu videoda “Artık Xbox Series S geliştiricileri için ek bellek kapasitesi sunuluyor” ifadeleri yer alıyor. Bu durum geliştiricilere bellek üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor ve bu da grafik performansını iyileştirebiliyor.
 
299 dolar değerinde olan Xbox Series S, en fazla 120 FPS'i ve 1440p'ye kadar çözünürlüğü kullanıcılarına sunuyor. Series X'ten daha düşük performansa sahip olan bu konsolda sadece belirli oyunlar 1080p çözünürlüğe ulaşmış durumda.
 
Xbox Series S 10 GB'lık bir RAM kapasitesine sahip ve bunun yaklaşık 2 GB'lık bir bölümü sisteme ayrılmış durumda. Yeni yayınlanan kit sayesinde geliştiriciler için bellek kısıtlamaları bir nebze olsun iyileştiriliyor.
 
Yayınlanan video
 
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Microsoft Platformlar: PC Geliştirici: Microsoft Dağıtıcısı: Microsoft Tür: Yazılım Çıkış Tarihi: 4 Nisan 2001
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Embark Studios'un Geliştirdiği ARC Raiders Oyunu 2023'e Ertelendi 29 Dk önce Splatoon 3 Canlı Yayın Etkinliği 10 Ağustos'ta Yapılacak 1 Saat önce Ghost Recon Wildlands Bu Ay PlayStation Plus Kütüphanesine Katılabilir 5 Saat önce Street Fighter 6'ya Kimberly ve Juri Karakterleri Dahil Olacak 5 Saat önce Guilty Gear: Strive DLC Karakteri Bridget 28 Ocak'ta Çıkış Yapacak 6 Saat önce