Microsoft Yeni Neslin Başlarında Çıkaracağı Tüm Özel Oyunları Xbox One'a da Getirecek

10.01.2020 19:40 Gazali Çetinkaya

 
Microsoft, yeni neslin başlarında Xbox Series X için çıkarmayı planladığı özel oyunların hepsini Xbox One'a da getirmeyi planlıyor.
 
MCV UK ile bir röportaj gerçekleştiren Xbox Game Studios patronu Matt Booty, yeni neslin ilk ve ikinci yılında çıkacak birinci parti oyunların cross-gen olacağını yani hem Xbox Series X hem de Xbox One için çıkış yapacağını doğruladı. 
 
Bu oyunlardan birisi Halo Infinite. Oyun Xbox Series X'in çıkış oyunlarından biri olacak ve aynı zamanda Xbox One'da da mevcut olacak. Senua’s Saga: Hellblade II de yeni nesil Xbox konsolu için duyurulan oyunlardan. Eğer Senua’s Saga: Hellblade II yeni neslin başlarında çıkarsa, bu açıklamaya göre, Xbox One'a da gelecek. 
 
Microsoft'un son yıllardaki stratejisini göz önünde bulundurursak bundan sonra çıkacak birinci parti oyunların tamamının PC'ye de geleceğini söyleyebiliriz. Halo Infinite ve Senua’s Saga: Hellblade II PC için resmi olarak doğrulandı.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Xbox Series X Platformlar: Geliştirici: Microsoft Dağıtıcısı: Microsoft Tür: Platform Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 45 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Apple, Fortnite'ı App Store'dan Kaldırdı; Epic, Apple'a Dava Açıyor (Güncelleme: Google da Katıldı) 13 Ağustos Projection: First Light 29 Eylül'de PS4, Xbox One, Switch ve PC'ye Geliyor 13 Ağustos Mortal Shell Kutulu Sürümü 2 Ekim'de Çıkacak 13 Ağustos Intel ESL Gaming Fest Turnuvaları Duyuruldu! 13 Ağustos Civilization VI En Sonunda Android'e Geldi 13 Ağustos