Mortal Kombat 1 DLC Karakteri Peacemaker'ın Çıkış Tarihi Açıklandı

24.02.2024 16:31 Mehmet Tandoğan

 
 
Yayıncı Warner Bros Games ve geliştirici NetherRealm Studios, dövüş aksiyon oyunu Mortal Kombat 1'in DLC karakteri Peacemaker'ın çıkış tarihini açıkladı. Açıklanan bilgilere göre yeni karakter, Kombat Pack sahipleri için 28 Şubat'ta, tüm kullanıcılar için ise 6 Mart'ta mevcut olacak.
 
Mortal Kombat 1 için yeni karakterler yolda 
 
 
 
Aktör John Cena'nın sesini ve benzerliğini taşıyan Peacemaker, DC'nin The Suicide Squad filmine ve HBO Max'teki Peacemaker serisine dayanıyor. Christopher Smith olarak da bilinen Peacemaker, barışa tüm kalbiyle değer veriyor ve bunu elde etmek için gereken herkesi ve her şeyi öldürmeye hazırlanıyor.
 
Diğer taraftan yeni bir fragman yayınlanmış durumda ve fragman içeriği ile beraber Janet Cage’in oynanışına ilk bakış atılıyor. Mortal Kombat 1 şu anda PlayStation 5, Xbox Series, Switch ve PC için mevcut durumda. Oyunun PC sürümü ise Steam ve Epic Games Store üzerinden erişilebilir.
 
Yeni fragman
 
 
 

 
Oyun bizlere neler sunuyor? 
 
Serinin en yeni oyunu olarak karşımıza çıkan ve farklı ve ikonik karakterleri kontrol etmemizi sağlayan bu yapımda, üst düzey grafikler ve şiddet dolu bir içerikle karşılaşıyoruz. Oyunda yer aldığımız süre boyunca farklı bir dövüş sistemi ile tanışıyor, oyun modlarını deneyimliyor, yeni komboları diğer oyuncular üzerinde deniyor ve çeşitli ölüm şekilleri ile beraber ön plana çıkabiliyoruz. Yeni bir çağa başlatmayı hedefleyen bu yapımın şu anda Steam'de son incelemeleri karışık durumda. Ancak bütün incelemelere bakacak olursak "Çok Olumlu" etiketine sahip olduğunu görebiliriz.

Ateş tanrısı Liu Kang tarafından oluşturulan bir Mortal Kombat evreninde yer aldığımız bu yapımda yine başlangıçlara adım atabiliyor ve ikonik karakterleri kontrol edebiliyoruz. Bildiğiniz üzere dikkat çekici karakterlerin yer aldığı bu yapımda aynı zamanda birçok yeni karakterin de ilerleyen süreçte bizlere sunulacağını aktarabiliriz. Mortal Kombat evrenini hemen hemen hepiniz bilirsiniz.
 
Bu evrenin şu anda en gelişmiş yapısı burada bulunduğundan bahsediliyor ve hem tanıdık hem de farklı ortamlarla beraber oyundaki yerimizi alabiliyoruz.

Oyunun Steam fiyatına bakacak olursak 70 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu belirtebiliriz. İlerleyen süreçte daha fazla 70 dolarlık oyunun bizlere sunulacağını ve büyük çaplı oyunların hemen hemen artık bu standartla beraber karşımıza çıkacağını aktarabiliriz. Dolayısıyla ülkemizde doların gitgide artış gösterdiği oyun sektörü ne yazık ki kötü gidişattan bir hayli etkileniyor ve oyunların fiyatı gitgide artış gösteriyor. Dolayısıyla oyunları ne kadar erken süreçte satın alırsanız o kadar çok avantajlı duruma geçebilirsiniz.
 
 

Dikkat çekici ilerleme ve dövüş mekanikleri yer aldığı bu yapımda, bildiğiniz üzere özel hareketleri, tasarımları ve daha fazlasıyla beraber birçok karakter karşımıza çıkıyor. Oyunda her bir karaktere farklı komboları bulunuyor ve bu komboları öğrenmek için elimizden geleni yapmaya koyuluyoruz. Elbette farklı tuş kombinasyonları ile beraber bu komboları açığa çıkarabiliyor, düşmanları final vuruşuyla beraber paramparça edebilir ve uzuvlarını koparabiliyoruz. Her bir karakterin burada farklı bitirici vuruşları ve aynı zamanda komboları bulunuyor. Bunların üzerinde usta olmak tamamen sizin işiniz olur ve istediğiniz karakteri üzerinde ustalaşmak için kendinize zaman ayırabiliyorsunuz.

Farklı oyun modları ile beraber yer alabileceğinizi bu yapımda, elbette ana hikaye modunda, yani tek oyunculuk kısımda yer aldığınız süre boyunca çeşitli görevleri atabilecek, farklı karakterlerle beraber buradaki yerinizi alabilecek ve aynı zamanda arka plandaki hikayeyi hem ara sahnelerde hem de karakterler arası diyaloglarla beraber deneyimleyebileceksiniz. Bunun dışında oyunda Kule modu bulunuyor. Bu Kule modu ile beraber de mücadeleler aslında daha üst düzeye çıkmaya hazırlanıyor ve bunun yanında da elbette bir ton ödülle karşılaşabiliyorsunuz. Bu içeriklerle beraber hem yeni karakterlerin kilidini açabiliyor hem de farklı donanımlarla ve özelleştirmelerle de oyundaki yerinizi alabiliyorsunuz.
 
 

Diğer taraftan oyunda Saldırı içeriği bulunuyor. Bu Saldırı içeriğiyle beraber de takım arkadaşlarına yardım eden Kameo’lar bulunuyor. Bu Kameo karakterler yardımcı karakterler olarak karşımıza çıkıyor ve bunları aslında dövüşün gidişatını değiştiren kişiler olarak oyundaki yerlerine alabiliyorsunuz. Dolayısıyla zor durumda kaldığınız ve yenilebileceğiniz bir durumda bu karakteri de oradan çağırabiliyor ve onların yeteneğinden ve becerilerinden faydalanabiliyorsunuz. Aynı şekilde bu yardımcı karakterlerin de her birinin kendine özgü saldırı, savunma ve kombo biçimi bulunuyor. Aynı zamanda özel hareketleriyle beraber de karşınızdaki dövüşçülere alt edebiliyorsunuz.

Bu tarz dövüş odaklı aksiyon oyunlarından hoşlanıyorsanız, elbette bu oyuna bir göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Oyuna ilerleyen süreçte yukarıda bahsettiğimiz gibi ek paketlerle beraber yeni karakterler eklenmeye devam edecek.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Mortal Kombat 1 Platformlar: PC Geliştirici: NetherRealm Studios Dağıtıcısı: Warner Bros Interactive Tür: Dövüş Çıkış Tarihi: 19 Eylül 2023
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
GTA 6 Oyun Fragmanı Gerçek Hayata Uyarlandı 14 Nisan Star Citizen'in PC Sistem Gereksinimleri Güncellendi 14 Nisan EA Play Abonelik Hizmetine Zam Geldi: İşte Türkiye Fiyatı 14 Nisan Fallout 76 Kısa Süreliğine Oynaması Ücretsiz 14 Nisan Stellar Blade İçin Geliştirici Günlüğü Yayınlandı 14 Nisan
Forumdan Konular
DH'den Haberler