PS2 Oyunları Xbox Series X ve S'te Oynanabiliyor

30.11.2020 18:05 Gazali Çetinkaya

 
Microsoft'un yeni nesil konsolları Xbox Series, PlayStation 2 oyunlarını oynatabiliyor.

Xbox Series'in içinde geliştirici modu mevcut ve bu mod emülatör yazılımlarını çalıştırma kapasitesine sahip. Retro Arch'ın PCSX2 emülatörü için yeni yayınlanan güncelleme sayesinde PlayStation 2 oyunlarını artık Xbox Series X ve S'te oynamak mümkün.

YouTuber Modern Vintage Gamer'ın videosunda God of War, Metal Gear Solid 2, Silent Hill 2 ve Ico dahil olmak üzere pek çok oyun Xbox Series S üzerinde akıcı bir şekilde çalışıyor.
 
PCSX2 hâlâ aktif olarak geliştirilen bir emülatör yazılımı ve şu anki sürümü bazı hatalar ve stabilite sorunları içerebiliyor. Modern Vintage Gamer'ın belirttiği üzere konsola düzgün bir şekilde kurulabilmesi biraz zaman ve çalışma gerektiriyor. Ayrıca Xbox Series'in geliştirici moduna erişebilmek için başvuru yapılması ve Microsoft'a tek seferlik $20 ödenmesi lazım.
 
Geliştirici modunda emülatörün potansiyelini kısıtlayan problemlerden biri de PCSX2'in 2GB veya daha düşük ROM'larla sınırlı olması. Bu da büyük oyunları oynayamayacağınız anlamına geliyor. Modern Vintage Gamer bunun için geçici bir çözüm olduğunu ancak yasal sorunlar çıkarabileceği için paylaşmamayı tercih ediyor. En iyisi destek gelmesini beklemek.
 
Xbox Series X ve S'te emülatör sadece PCSX2 ile kısıtlı değil. Örneğin Dolphin ile GameCube oyunları da oynanabiliyor.
 
Daha fazlası için Modern Vintage Gamer'in videosuna göz atabilirsiniz.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Xbox Series X Platformlar: Geliştirici: Microsoft Dağıtıcısı: Microsoft Tür: Platform Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 15 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Anthem Next İptal Edildi 1 Saat önce Hayatta Kalma Korku Oyunu Dark Moonlight PC için Duyuruldu 2 Saat önce Bomb Rush Cyberfunk 2022'ye Ertelendi 3 Saat önce Returnal ‘Atropos’ Fragmanı 3 Saat önce Cyberpunk 2077 1.2 Yaması Ertelendi 4 Saat önce