PlayStation Patronu: Yeni IP'ye Yatırım Yapmak Çok Riskli

22.11.2020 22:45 Gazali Çetinkaya

 
GQ ile röportaj gerçekleştiren Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO'su Jim Ryan, yeni bir IP'ye yatırım yapmanın çok fazla risk taşıyan bir iş olduğunu söylüyor.

"Büyük oyunların çok büyük satış başarılarına ihtiyacı var. Bu oyunların maliyeti bugünlerde 100 milyon dolardan fazla ve bunu yapabilmek ve piyasaya yeni IP sunabilmek için – ki bu çok riskli bir iş ve PlayStation 4 neslinde bunu dört kez yaptık – çok büyük satış yapmanız gerekli."

Jim Ryan ayrıca yeni IP'ler ile mevcut serilerin yeni oyunları arasındaki dengeyi kurarken çok derinlemesine ve çok dikkatli düşündüklerini belirtti.

"Her bir stüdyoyla ilgilenen yönetim organizasyonuna sahibiz ve en çok gözden geçirdiğimiz şeylerden biri de oyun portföyü. God of War ile Uncharted gibi çok sevilen serilerden yeni oyunlar sunmak ve Horizon: Zero Dawn ile Ghosts of Tsushima gibi yeni IP'lerle değişik şeyler sunmak arasındaki dengeyi kurmaya bakıyoruz. Bunun çok derinlemesine ve çok dikkatli düşünüyoruz."

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
PlayStation 5 Platformlar: Geliştirici: Sony Computer Entertainment Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 48 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Bleach: Brave Souls PS4'e Geliyor 16 Nisan Genshin Impact PS5 Versiyonu ve 1.5 Güncellemesi 28 Nisan'da Geliyor 16 Nisan Netflix Castlevania Animasyon Dizisinin Final Sezonu 13 Mayıs'ta Geliyor 16 Nisan Marvel's Spider-Man: Miles Morales ABD'de The Last of Us 2 ve Ghost of Tsushima'dan Daha Fazla Sattı 16 Nisan King's Bounty II için Yeni Bir Fragman Yayınlandı 16 Nisan