PlayStation Patronu: Yeni IP'ye Yatırım Yapmak Çok Riskli

22.11.2020 22:45 Gazali Çetinkaya

 
GQ ile röportaj gerçekleştiren Sony Interactive Entertainment başkanı ve CEO'su Jim Ryan, yeni bir IP'ye yatırım yapmanın çok fazla risk taşıyan bir iş olduğunu söylüyor.

"Büyük oyunların çok büyük satış başarılarına ihtiyacı var. Bu oyunların maliyeti bugünlerde 100 milyon dolardan fazla ve bunu yapabilmek ve piyasaya yeni IP sunabilmek için – ki bu çok riskli bir iş ve PlayStation 4 neslinde bunu dört kez yaptık – çok büyük satış yapmanız gerekli."

Jim Ryan ayrıca yeni IP'ler ile mevcut serilerin yeni oyunları arasındaki dengeyi kurarken çok derinlemesine ve çok dikkatli düşündüklerini belirtti.

"Her bir stüdyoyla ilgilenen yönetim organizasyonuna sahibiz ve en çok gözden geçirdiğimiz şeylerden biri de oyun portföyü. God of War ile Uncharted gibi çok sevilen serilerden yeni oyunlar sunmak ve Horizon: Zero Dawn ile Ghosts of Tsushima gibi yeni IP'lerle değişik şeyler sunmak arasındaki dengeyi kurmaya bakıyoruz. Bunun çok derinlemesine ve çok dikkatli düşünüyoruz."

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
PlayStation 5 Platformlar: Geliştirici: Sony Computer Entertainment Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 48 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Anthem Next İptal Edildi 19 Dk önce Hayatta Kalma Korku Oyunu Dark Moonlight PC için Duyuruldu 1 Saat önce Bomb Rush Cyberfunk 2022'ye Ertelendi 2 Saat önce Returnal ‘Atropos’ Fragmanı 2 Saat önce Cyberpunk 2077 1.2 Yaması Ertelendi 3 Saat önce