Prometheus'tan Etkileyici Bir Fragman

Umarız filmin tüm sahneleri tanıtım videosunda gösterilmiyordur.
19.03.2012 13:06 Gökhan Yılmaz

 
     Ridley Scott'ın bilim kurgu türündeki yeni filmi Prometheus, gerek Alien serisine olan bağlantısı gerek de yayınlanan tanıtım videolarıyla bu yılın en popüler filmlerinden biri olacağını düşündürüyor. Son yayınlanan tanıtım videosu en başta Alien hayranları olmak üzere çoğu izleyiciyi etkileyecektir.
 
  - FİLMİN KONUSU -

     Uzak gelecekte geçen filmde Dünya iki farklı güç tarafından kontrol edilmektedir. Bu güçler solar sistemimizin kaynaklarını kapışmak için birbirleriyle yarış içerisindedir. Bu güçlerden biri uzaktaki bir gezegeni insan kolonosi kurmak ve yeni materyaller toplamak için ele geçirir. Ve böylece gezegendeki farklı ırkla tanışmak için davetiye çıkarmış olurlar.

     Yapılan araştırmalar esnasında Dünya'nın en eski insanlarının izleri bulunur. Araştırma hırsıyla, buluşu yapan ekibi uzayın derinliklerine sürüklenirken, gittikleri yerde insanlığın geleceği için büyük bir savaş vereceklerdir.
 
     Basa basa Alien'dan farklı olacağı söylenen Prometheus'un yeni fragmanı eski filmlerle benzerlikler içerse de bilim kurgu seven bünyeler üzerinde derin bir etki bırakıyor. Filmde Xenomorph'ların olmayacağı söylenmişti fakat tanıtım videosunda Facehugger'ların (Xenomorph'ların larva hali diyebiliriz) olduğunu görüyoruz. Yine de yetkişkin uzaylının Xenomorph'lardan farklı bir yapısı var. Bu durumda yaratıkların benzer bir ırk veya yakın bir akraba (Scott, Prometheus'da Alien DNA'sı olduğunu söylüyor.) olduğunu düşünebiliriz.
 
  - FİLMİN KONUSU -
 

[DHVIDEO=4343]
İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Aliens vs. Predator Platformlar: PC PS3 XBOX 360 Geliştirici: Rebellion Dağıtıcısı: Sega Tür: FPS Çıkış Tarihi: 19 Şubat 2010
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 7 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Xbox 360 Çevrimiçi Mağazası Kapatılıyor: Bir Devrin Sonu 12 Temmuz Xbox Game Pass Fiyatları Önümüzdeki Süreçte Daha da Artacak 12 Temmuz Cyberpunk 2077 İçin Taksi Şoförü Olabileceğiniz Yeni Mod Yayınlandı 12 Temmuz Concord'un Erken Açık Betası Playstation Plus Üyelerine Açıldı 12 Temmuz Terraria'nın 59 Milyon Sattığı Açıklandı! 12 Temmuz
Forumdan Konular
DH'den Haberler