Sony Interactive Entertainment, Discord ile Ortaklığını Duyurdu

03.05.2021 20:40 Gazali Çetinkaya

 
Sony Interactive Entertainment ile Discord, ortaklığa gittiklerini duyurdu.
 
Sony Interactive Entertainment, Discord'tan azınlık hissesi satın aldı ve Discord önümüzdeki yılın başlarında PlayStation Network'e entegre edilecek.
 
PlayStation patronu Jim Ryan, Discord'u PlayStation Network'teki sosyal ve oyun deneyimlerine bağlamak için sıkı bir şekilde çalıştıklarını belirtti. Hedef, Discord ile PlayStation deneyimlerini önümüzdeki yılın başlarından itibaren konsol ve mobilde bir araya getirerek kullanıcıların beraber oyun oynarken daha kolay takılmasına, eğlenmesine ve iletişim kurmasına imkan sağlamak.
 
Discord, kullanıcıların arkadaşları ve topluluklarıyla vakit geçirmek ve konuşmak için kullandığı sesli, görüntülü ve yazılı bir iletişim servisi. Dünya genelinde 140 milyon civarında kullanıcısı var.

Geçtiğimiz ay, Microsoft'un Discord'u satın almak için görüşme halinde olduğu ancak daha sonrasında görüşmelerin sonlandırıldığı haberleri ortaya çıkmıştı.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
PlayStation 5 Platformlar: Geliştirici: Sony Computer Entertainment Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 35 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Baldur's Gate: Dark Alliance 20 Mayıs'ta Switch'e Geliyor 3 Saat önce Divinity: Original Sin 2 iPad için Çıktı 3 Saat önce CD Projekt RED, The Witcher 2'nin 10. Yıl Dönümünü Hediyelerle Kutluyor 3 Saat önce Hollow Knight: Silksong Geliştiricisi E3 2021'de Duyuru Yapmayı Planlamıyor 4 Saat önce Ancestors: The Humankind Odyssey Bir Milyondan Fazla Sattı 4 Saat önce