Söylenti: Alan Wake Remaster PS4, Xbox One ve Switch için Geliştiriliyor

18.09.2019 14:58 Gazali Çetinkaya

 
Xbox 360 için Mayıs 2010'da, PC için Mart 2012'de çıkan aksiyon psikolojik gerilim oyunu Alan Wake'in remaster versiyonu geliştiriliyor olabilir.
 
Geliştirici stüdyo Virtuos'un baş yazılım mühendisinin LinkedIn profilinde ekibin PlayStation 4, Xbox One ve Switch için AAA aksiyon macera oyunu remaster/remake sürümü üzerinde çalıştığı yazıyor ve söylentilere göre de bu oyun Alan Wake. Virtuos daha önce Quantum Break'in yapımında Remedy'ye yardımcı olmuştu. Bunun dışında Heavy Rain'in portunu üstlendiler ve şu anda The Outer Worlds'un Switch versiyonu üzerinde çalışılıyorlar.
 
Remedy yaklaşık iki ay önce Alan Wake ve Alan Wake's American Nightmare yayıncılık haklarını Microsoft'tan geri aldı. Birkaç hafta önce de Control'ün çıkış sonrası içerikleri detaylandırıldı ve AWE adlı genişlemenin görselinde Alan Wake karakteri yer alıyor. Ayrıca Alan Wake'i temel alacak live-action televizyon dizisi de yolda. Yani stüdyonun Alan Wake ile ilgili bir planlarının olduğu açık.
 
Remedy, Alan Wake Remaster hakkında henüz resmi bir açıklamada bulunmadı. 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Alan Wake Platformlar: PC XBOX 360 Geliştirici: Remedy Dağıtıcısı: Microsoft Tür: Action Çıkış Tarihi: 14 Mayıs 2010
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 13 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Sony, Görüntüleri Otomatik Olarak Telefonunuza Yükleyen Bir PS5 Özelliğini Test Ediyor 3 Saat önce Shadow of the Tomb Raider için Yeni Güncelleme Yayınlandı 4 Saat önce Monster Hunter: World Satışları 20 Milyona Ulaştı 4 Saat önce Super Smash Bros. Ultimate için 13.0.0 Güncellemesi Yayınlandı 4 Saat önce Hot Wheels Unleashed'in Yeni Yarış Sezonu Duyuruldu 4 Saat önce