Square Enix, Mevcut Stüdyoların Hisselerini Satmak istediğini Bildirdi

05.08.2022 16:41 Mehmet Tandoğan

 
 
Final Fantasy, Kingdom Hearts ve daha fazlasıyla tanınan Japonya merkezli oyun geliştirme ve yayınlama firması Square Enix, yeni hamleler yapmaya devam ediyor. Geldiğimiz noktada İsveç merkezi Embracer Group, Square Enix'ten Crystal Dynamics, Eidos Montreal ve Square Enix Montreal stüdyolarını satın almıştı. Bu satım alım içerisinde Tomb Raider, Deus Ex, Thief, Legacy of Kain gibi 50'den fazla oyunların hakları da bulunuyordu. Şimdi ise Square Enix, sermaye verimliliğini artırmak mevcut stüdyolarının hisselerini satmak istediğini belirtiyor.
 
Konu ile alakalı konuşan David Gibson çeşitli açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda şunları söyledi: "Crystal Dynamics ve Eidos'un Embracer Group'a satışı Square Enix için 1. plandı. Şimdi ise 2. plana geçildi ve bu aşamada sermaye verimliliğinin arttırılması planlanıyor.
 
Oyun geliştirmenin artık daha fazla maliyeti bulunuyor. Artık stüdyo konusunda daha seçici olunmalı ve genişleme planlı olarak yapılmalı. Square Enix bu kapsamda hem daha fazla stüdyo elde etmek istiyor hem de mevcut stüdyolarının hisselerini satmak istiyor." Gibson, Square Enix için hisse satışlarının gerekli olduğunu ve ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli paraya sahip olmadığını belirtiyor.
 
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Square Enix Platformlar: PC Geliştirici: Square Enix Dağıtıcısı: Square Enix Tür: Oyun Firması Çıkış Tarihi: 1 Nisan 2003
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 3 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Splatoon 3 Canlı Yayın Etkinliği 10 Ağustos'ta Yapılacak 1 Saat önce Ghost Recon Wildlands Bu Ay PlayStation Plus Kütüphanesine Katılabilir 5 Saat önce Street Fighter 6'ya Kimberly ve Juri Karakterleri Dahil Olacak 5 Saat önce Guilty Gear: Strive DLC Karakteri Bridget 28 Ocak'ta Çıkış Yapacak 6 Saat önce EVO Japan 2023 Etkinliği 31 Mart - 2 Nisan Tarihleri Arasında Yapılacak 7 Saat önce