Ubisoft, NPC diyalogları için kendi yapay zeka aracını kullanacak

22.03.2023 14:26 Mehmet Tandoğan

 
 
Prince of Persia, Far Cry, Assassins's Creed ve daha fazlasıyla bildiğimiz Ubisoft, yeni bir teknolojiyi oyunlarına adapte etme sürecinde. Bildirilene göre Ubisoft bundan sonraki oyunlarında NPC diyaloglarında yeniliğe giderek yapay zeka teknolojisini bu konuşmalara dahil edecek. Ekip şu anda dahili olarak geliştirilen yapay zeka destekli bir araç üzerinde çalışıyor.
 
Yapay zeka diyalog destekli NPC'ler yakında oyunlarda karşımıza çıkacak
 
 
 
Bildiğiniz üzere NPC'ler oyun içerisinde yer alan ve bizim tarafımızdan kontrol edilmeyen yapay zekalar olarak karşımıza çıkıyor. Bu karakterle ile diyaloglara girebiliyor ve ekibin daha önceden hazırladığı metinler aracılığıyla konuşmamızı gerçekleştiriyoruz. Şimdi ise bu diyalogları daha da çeşitlendirmek, duruma göre karşılık vermesini sağlamak ve süreci hızlandırmak adına yapay zeka destekli diyalog sistemine geçiş yapılacağı belirtiliyor.
 
Ubisoft Ghostwriter adlı bu araç hem yazarlara kolaylık sağlayacak hem de ekip üzerindeki baskı azaltılacak. Bu araç, yazarların yerini almak için değil aksine diyalogları ve rolleri daha da çeşitlendirmek ve bu süreci daha da akıcı hale getirmek için geliştiriliyor.
 
Ubisoft araç ile alakalı bir de video yayınladı. Aşağıdan izleyebilirsiniz.
 
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Ubisoft Platformlar: ÇOKLU PLATFORM Geliştirici: Ubisoft Dağıtıcısı: Ubisoft Tür: Oyun Firması Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 6 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Firewalk ekibinden yeni PvP odaklı nişancı oyunu Concord geliyor 56 Dk önce Marvelous, Rune Factory 6 oyununu duyurdu 1 Saat önce Naughty Dog ekibinden üzen haber: The Last of Us Multiplayer ertelendi! 27 Mayıs Amazon Prime Gaming Haziran ayı ücretsiz oyunları açıklandı 27 Mayıs Epic Games bu hafta 200 TL'lik oyunu ücretsiz veriyor: Eklemeyi unutmayın! 27 Mayıs
Forumdan Konular
DH'den Haberler