Xbox Mayıs Güncellemesi Yayınlandı

12.05.2021 09:47 Gazali Çetinkaya

 
Microsoft, Xbox konsolları için yeni sistem yazılımı güncellemesini yayınladı.
 
Xbox Series X|S'te birden fazla oyun arasında sorunsuz geçiş yapmanıza ve oyunları bıraktığınız yerden anında devam etmenize olanak sağlayan Quick Resume özelliği daha hızlı yükleme süreleri ile iyileştirildi. Ayrıca oynadığınız oyunların Quick Resume destekleyip desteklemediğini artık görebiliyorsunuz ve Quick Resume'da kaydettiğiniz oyunlar artık yeni bir grup içinde görünüyor.
 
Xbox Series X|S için yeni dinamik arka planlar geldi. Bunlardan biri de orijinal Xbox konsolunun kullandığı arayüz temalı bir dinamik arka plan.
 
Xbox ses ayarları ekranına pass-through ses özelliği eklendi. Bu özellik üst düzey veya özel harici ses kurulumlarına sahip oyuncuların daha iyi bir ses deneyimi için Xbox ses çipini atlamasına olanak sağlıyor. Disney+ ve Apple TV gibi birçok streaming uygulamasında kullanılabilir.
 
Xbox Game Pass'teki oyunların fragmanlarını artık Xbox Game Pass sekmesinde görüntülemek mümkün.
 
Mobil ve konsoldaki Xbox aile ayarları artık çok oyunculu oyunları onaylamanıza imkan sunuyor. Eğer çocuğunuz sizin blokladığınız bir oyunu oynamak istiyorsa ve size bloğu kaldırma isteği gönderebilir.
 
Son olarak, iOS ile Android üzerindeki mobil uygulama güncellendi ve PC'deki Smart Glass uygulaması Haziran'da Windows Store'dan kaldırılacak ve güncelleme almayı sonlandıracak.
 
Mayıs güncellemesine dair daha fazla detayı burada bulabilirsiniz.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Xbox Series X Platformlar: Geliştirici: Microsoft Dağıtıcısı: Microsoft Tür: Platform Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 16 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Clockwork Aquario Bu Kış Yayınlanıyor 02 Ağustos Fire Emblem Heroes için Feh Channel Tanıtım Videosu Yayınlandı 02 Ağustos Mario Kart Tour Sürüm 2.9.2 Yayınlandı 02 Ağustos Yeni Marvel Future Revolution Videosu Birçok Özelliği Ortaya Çıkarıyor 02 Ağustos Star Citizen için iki Fragman Yayınlandı 02 Ağustos