StarCraft II: Heart of the Swarm Ön İnceleme

      2506 yılında geçen oyunda insanlar Terran kolonisi adı altında yaşamaktadırlar. Bu huzurlu hayat dünyalarına Zerg adı verilen uzaylı ırkın girişiyle değişecektir. Zerg herşeyi yıkarak gezegenleri kasıp kavuran böcek benzeri bir ırktır ve sıra Terran topraklarındadır. Zaman içerisinde keşfedilen onurlu Protoss ırkı da işin içine girince tüm galaksiyi saran dev bir savaş kaçınılmaz olur. Zergler önlerine geleni yıkarak ilerlemekte, Protoss topraklarını korumak için ölümüne savaşmakta hazırdır ve Terran herşeyin ortasında hayatta kalmak zorundadır. Konu giderek gelişir, bölge şerifi Jim Raynor ve yeni tanıştığı Ghost birimi Kerrigan bir Terran komplosuna kurban edilirler. Jim Raynor Zerg istilası altındaki gezegenden zar zor kaçarken Kerrigan kaderine teslim edilir. İsyan eden Jim Raynor Terran Kolonisine karşı direnişe başlarken Zerg'in yönetici olan Overlord, Kerrigan'ı yarı Zerg yarı insan bir yaratık olan Queen Of Blades'e çevirerek hayata döndürür. Sonunda Overlord; uzun bir savaşın sonunda Protoss Tassadar, Zeratul ve Jim Raynor tarafından yok edilir. Artık Zerg ırkının geriye kalan tüm yaratıkları Kerrigan'ın emrini dinlemekte ve intikamı için birleşmektedir. Jim Raynor uzun mücadeleler sonunda Kerrigan'ı insana döndürerek kurtarmayı başarır.Ama Kerrigan içten içe hala Zerg olma yolunda ilerlemektedir...
      Bu kez konumuz Wings Of Liberty'nin hemen sonrasını konu alacak. Swarm'ın esiri olmaktan kurtulan Kerrigan, Jim Raynor'un isyancı gemisindedir ama geçmişi yüzünden Protoss'da dahil bütün Terran kolonisi tarafından avlanmaktadır. Reynor'un onu daha fazla koruyamayacağını anladığı anda Kerrigan gemiyi terk eder ve artık tek çaresi olduğunu anlar. İntikamını alabilmek için ve hayatta kalabilmek için artık güçlü Brood Mother'lar tarafından kontrol edilen Zerg ırkını tekrar kontrolü altına almak zorundadır.
 
      Oyunun en merak edilen karakterlerinden olan Protoss Zeratul ise yine gölgelerde kalmayı tercih edecek. Geçmiş oyunlardan hatırladığımız üzere Zeratul, Zerg'den çok daha büyük bir tehlikenin Starcraft evrenine inmek üzere olduğunun farkında ve kehanetinde gördüğü üzere Xel'naga'ların dünyaya inmesini engelleyecek tek güç olan Zerg'leri bir şekilde yeniden yapılandırmak ve onlarla anlaşma sağlamayı umuyor.
     Yeni karakterlerden biri olan Izsha, Kerrigan tarafından çok önceleri yaratılmış bir Terran Medic'i olan Izsha'nın zihnindeki tüm Terran teknolojisi bilgileri sayesinde Kerrigan'ın sağ kolu olacak. Wings Of Liberty'de Hyperion'un kumandanı ve Jim Raynor'ın yakın dostu olarak gördüğümüz Matt Horner'a benzer bir rolü bulunacak.
 
      Bir diğer yeni karakterimiz ise Abathur. Overlord tarafından yaratılan ve Kerrigan'a hizmet eden bu yaratık evrim konusunda tam bir uzman ve görevi her türlü Zergling'i genetik evrimlerle olabilecek en güçlü noktaya taşımak. Kısacası oyun boyunca yeni zergling yaratma ve geliştirme konusundaki en büyük yardımcınız Abathur olacak. Abathur, sıradan bir bilim danışmanı değil tabii ki... O bir Zerg ve çalışma sistemi tamamen diğer zerglinleri yemek üzerine kurulu. Yediği diğer Zerglerden elde ettiği parçaları kendi vücudunda geliştirme yeteneğine sahip olan bu sıradışı uzaylı oyun boyunca size yeni Zergling prototipleri oluşturacak.
Kullanıcı Puanı

0

Sizin Oyunuz:
Oyunun Künyesi
StarCraft II: Heart of the Swarm Platformlar: Geliştirici: Blizzard Entertainment Dağıtıcısı: Blizzard Entertainment Tür: Strateji Çıkış Tarihi: 12 Mart 2013
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 20 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta