Capcom'un Oyun Satışlarının %80'i Dijital

09.07.2020 23:40 Gazali Çetinkaya

 
Resident Evil, Street Fighter, Monster Hunter ve Devil May Cry serilerinin yaratıcısı Capcom'un sattığı beş oyundan dördü dijital.

Hissedarlar toplantısı sırasında çeşitli soruları yanıtlayan Capcom Nisan 2019 ve Mart 2020 tarihleri arasında oyun satışlarının %80'inin dijitalden geldiğini belirtti.

Bir önceki mali yılda bu miktar %53.3'tü ve Capcom'un beklentisi %75.4'e yükseltmekti. %80'e yükselmesinde ana faktör Monster Hunter World: Iceborne olarak gösteriliyor.

Capcom orta uzun vadede bu oranı %90'a çıkarmayı hedefliyor.
 
Dijital oyun satışlarında büyüme sürüyor. Sony Interactive Entertainment 2019'un ilk çeyreğinde dijitalin kutulu oyun satışlarını geçtiğini açıkladı ve EA ile Activision da dijitalde büyük bir büyüme gerçekleştiğini ifade etti.

İlgili İçerik Yorumlar 1 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Enad Global 7, Daybreak Game Company'i Satın Aldı 1 Saat önce Planet Zoo'nun Aquatic DLC'si 8 Aralık'ta Çıkacak 1 Saat önce Control, GreedFall ve Daha Fazlası Xbox Game Pass'e Geliyor 2 Saat önce Dead Cells Satışları 3.5 Milyonu Aştı, Fatal Falls DLC'si Duyuruldu 2 Saat önce Outward Satışları Bir Milyonu Aştı, The Three Brothers DLC'si 15 Aralık'ta PC için Çıkacak 3 Saat önce