Ghost of Tsushima'nın PC Sürümü 100'den Fazla Ülkede Satıştan Kaldırıldı

12.05.2024 14:35 Mehmet Tandoğan

 
 
Yakın zamanda Helldivers 2 oyununun PC sürümü için Sony, PlayStation Network hesabı zorunluluğu getireceğini açıklamıştı. Bu duyuru sonrası sistemin resmi olarak yer almadığı ülkelerde oyun satış listelerinden çıkarıldı ve erişilemez duruma getirildi. Şimdi ise aynı durum Ghost of Tsushima’nın PC sürümü için geçerli durumda.
 
Yeni bir Helldivers 2 vakası 
 
 
 
Bildiğiniz üzere Ghost of Tsushima’nın PC sürümü ön siparişlere açık durumda ve 16 Mayıs tarihinde piyasaya sürülecek. Ancak görünen o ki pek çok PC oyuncusu ne yazık ki oyuna erişemeyecek ve oynayamayacak. Sony, yaptığı yeni bir hamle ile beraber oyunu 100 ülkeden fazla yerde satıştan kaldırdı ve bu da oyuna erişimi engelledi.
 
Bilmeyenler için Ghost of Tsushima’nın tek oyunculu hikaye kısmı herhangi bir PlayStation Network hesabı istemiyor ancak oyunun bir de çok oyunculu modu Legends bulunuyor. İşte bu mod PlayStation Network hesabı gerektiriyor. İşler bu durumdayken Sony, oyunu PSN desteği olmayan ülkelerle sınırlamak yerine doğrudan satıştan kaldırmaya karar verdi.
 
Aynı şey Helldivers 2 için de oldu. Her ne kadar artık oyunu oynamak için bir PSN hesabına ihtiyacınız olmasa da PlayStation Network'ü resmi olarak desteklemeyen ülkelerde dijital listelerden kaldırıldı.
 
Peki siz bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.
 
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Oyun Haberleri (2024) Platformlar: PC Geliştirici: Bölüm Sonu Canavarı Dağıtıcısı: Bölüm Sonu Canavarı Tür: birinci şahıs açık dünya keşif Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 18 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Hayatta Kalma Aksiyon Oyunu V Rising, 11 Haziran'da PS5 için Çıkıyor 3 Dk önce RPG Card-en-Ciel, 24 Ekim'de Konsollar ve PC İçin Çıkış Yapıyor 19 Dk önce RPG Tales of the Rays, 23 Temmuz'da Japonya'da Hizmeti Sona Eriyor 31 Dk önce CCT Sezon 1 Global Finalleri'nde Playoff Karşılaşmaları Başlıyor! 42 Dk önce Yarış Oyunu NeoSprint, 27 Haziran'da Konsollar ve PC İçin Çıkış Yapıyor 43 Dk önce
Forumdan Konular
DH'den Haberler