God of War'un En Zorlandığımız Savaşları

12.08.2019 12:42 Özgür Eroğlu

 
2005 yılında PlayStation 2 konsoluyla hayatımıza giren God of War serisinin şu ana kadar 8 tane oyunu çıktı ve sayısız “boss fight” yaptık. Bazen çok rahat geçtik, bazen hafif zorlandık ama öyle bosslar oldu ki stresten, sinirden parmaklarımız ağrıdı. Kontrolcüyü kırmaya çok yaklaştık. Biz de sizler için genel olarak zorlanılan bosslardan 5 tanesini listelemek istedik. Hatırlatmakta fayda oynamayanlar arkadaşlar, spoiler yiyebilirsiniz.

Valkürler

2018 yapımı God of War’da gördüğümüz bu canavarlar tam olarak bir boss sayılmıyor fakat kilitli odalarda karşınıza çıkarak size çok zorlu bir mücadele sunuyor. Siz saldırmadığınız sürece saldırmıyorlar ama bizden size bir tavsiye, bir Valkür’in karşısına çıkacaksanız gerçekten ama gerçekten hazırlıklı olmanız gerekiyor.
 
 

Hades

God of War 3’te savaştığımız Hades diğer bosslara göre daha kolay bir konumda ancak oyunun erken safhalarında karşınıza çıktığı için alışmakta biraz zorlanabiliyorsunuz.
 
 
Ares

İlk oyunun galiba en zor bossu. Savaş Tanrısı Ares’e karşı her ne kadar kin de beslesek, Kratos gibi sinirlenemediğiniz sürece savaşması gerçekten çok zor. Kontrolcüyü kırmaya en çok yaklaştığımız anlardan birisiydi Ares savaşı.
 
 

Zeus

İkinci ve üçüncü oyunda savaştığımız Zeus her ikisinde de zorluydu ancak burada asıl değinmek istediğimiz üçüncü oyun. Savaşın kendisi zaten oldukça zorlu, sinir krizi geçirtici türden. Ancak Zeus’un ölümünden sonra, istediğimiz kadar vuralım ve sinirimizi atalım diye bize bırakıyorlar ve istediğimiz kadar tuşa basıyoruz. Bunun sinirimizi atmak için olduğunu değil de sinematik girene kadar vuracağınızı sanıyorsanız (bizim gibi), işler rahatlamaktan çok daha fazla kriz geçirtmeye doğru gidiyor.
 
 
Baldur

2018 yılında yapılan God of War ilk duyurulduğunda hepimiz tedirgin olmuştuk acaba güzel olur mu diye. Ama oyun çıktığında gördük ki gerçekten mükemmel yapılmış. Baldur ile hem oyunun başındaki savaşımız hem de sonundaki savaşımız belki diğerleri kadar zorlamamış olabilir sizleri ama kalite olarak gerçekten en iyilerinden biriydi.
 
 
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
God of War 4 Platformlar: PS4 Geliştirici: Sony Santa Monica Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Action Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 14 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
ESL Pro Lig Sezon 10 Şampiyonu Mousesports Oldu! 18 Dk önce Bu Hafta Çıkacak Oyunlar (9 - 13 Aralık) 3 Saat önce The Witcher Dizisinin 2 Şarkısı Paylaşıldı 4 Saat önce Tekken 7 DLC Karakterleri Ganryu ve Fahkumram Duyuruldu 4 Saat önce ESL Pro Lig Sezon 10 Finalinin Adı: fnatic - mousesports! 11 Saat önce