Hideo Kojima Bile Death Stranding'i Anlamamış

06.09.2019 20:35 Gazali Çetinkaya

 
Death Stranding duyurulduğundan bu yana gerek oynanış gerekse hikaye kısmında oyuncuların aklında soru işareti olmaya devam ediyor ve neyse ki bu konuda yalnız değiliz.

Kojima Productions'ın patronu Hideo Kojima, Financial Times ile gerçekleştirdiği röportajda, kendisinin dahi oyunu tam olarak kavrayamadığını belirtti.
 
"Death Stranding… şu anda bile, oyunu anlamıyorum. Dünya görüşü, oynanışı, hepsi yeni. Burada benim görevim şu anda oyun sektöründe mevcut olmayan ve herkesi şaşırtacak bir tür yaratmak ve bu da herkesi şaşırtıyor. Doğal olarak, bunun da bir riski var."
 
Hideo Kojima röportajda ayrıca video oyunlarının işçiliğin nihai ifadesi olduğunu belirtti ve yaptığı işin sanattan çok zanaat hizmeti olduğunu belirtti. "Suşi ustasının çok güzel bir sunumla yemeği hazırlamasına rağmen asıl amacının insanı doyurmak olması gibi."
 
"Sinemada benim neslimin şaşırtıcı bulabileceği fakat oyuncu neslinin hiç de şaşırtıcı bulmayacağı hikayeler var. Muz gibi görünen bir şeyi alıp ona elma derseniz, bu sanat olarak kabul edilebilir. Fakat bu oyuncular için geçerli değildir. Biz etkileşimli içerikler yapıyoruz. Kabuğu soyulduğunda o muzun yenilebilir olması gerekir. Arabaların sürülebilir olması gerekir. Oyunların etkileşimli ve eğlenceli olması için bir gerçeklik payının olması gerekir." 
 
Death Stranding 8 Kasım'da Türkçe altyazı seçeneğiyle birlikte PlayStation 4 için çıkacak.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Death Stranding Platformlar: PS4 Geliştirici: Kojima Productions Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Action Çıkış Tarihi: Açıklanmadı
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 31 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Borderlands 3'ün Bloody Harvest Etkinliğinden Detaylar ve Görseller Paylaşıldı 7 Saat önce Fornite x Batman İş Birliği Onaylandı 20 Eylül Oyuncular FIFA 20'de "Avengers FC" Kurmaya Çalışıyorlar 20 Eylül Afterparty 29 Ekim'de PS4, Xbox One, Switch ve PC için Çıkacak 20 Eylül Bir Hatadan Dolayı GTA 5'in Tek Kişilik Modu Online Olmadan Oynanmıyor 20 Eylül