Mortal Kombat 1'de Yer Alan Takılma Sorunu Nasıl Çözülür? İşte Cevabı

17.09.2023 14:39 Mehmet Tandoğan

 
 
Dövüş aksiyon oyunu Mortal Kombat 1 şu anda Premium Edition sürümünü ön sipariş verenler için kullanımına sunulmuş durumda. Oyun resmi olarak 19 Eylül tarihinde çıkış yapacak ve ne yazık ki şu anda PC'de ara sahneler sırasında büyük takılma sorunları bulunuyor. Neyse ki bu takılmaları düzeltmenin ve sorunsuz bir oyun deneyimi yaşamanın bir yolu yer alıyor.
 
Oyundaki takılma sorunları nasıl çözülür?
 
 
 
Beklenen dövüş aksiyon oyunları arasında yer alan Mortal Kombat 1'de ara sahnelerin oynatılması esnasında büyük takılmalar karşımıza çıkıyor. Bu takılmalar nedeniyle oyun içi ara sahneleri izlemek gerçekten işkence olabiliyor. Oyuncular tarafından belirtildiği üzere bu takılmalar çoğunlukla sabitlenmiş kare hızından (FPS) kaynaklanıyor.
 
Bilmeyenler için Mortal Kombat 1 oyun sırasında 60 FPS ile sabit kalıyor. X-Ray ve Fatality gibi bitirici vuruşlarda ise FPS 30'a sabitleniyor. Daha sonra kare hızı ara sahneler esnasında monitörünüzün desteklediği kadar yükseliyor. Bu da takılmalara yol açıyor.
 
Mevcut takılmaları çözmek için oldukça basit bir yöntem bulunuyor. Tek yapmanız gereken NVIDIA Kontrol Panelini açmak, program ayarlarınızdan Mortal Kombat 1'i seçmek ve maksimum kare hızınızı 60 FPS'ye ayarlamak. Ayrıca V-Sync'i etkinleştirmeniz de öneriliyor.
 
Ek olarak kare hızını 60 FPS'ye kilitlemek için MSI Afterburner ve Rivatuner gibi programları da kullanabilirsiniz. Kare hızınızı 60 FPS ile sınırladığınızda artık takılma yaşamazsınız. Sizin de çözüm önerileriniz varsa bunları yorumlarda belirtebilirsiniz.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Mortal Kombat 1 Platformlar: PC Geliştirici: NetherRealm Studios Dağıtıcısı: Warner Bros Interactive Tür: Dövüş Çıkış Tarihi: 19 Eylül 2023
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 1 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Journey to Foundation Çıkış Tarihi Açıklandı 30 Eylül Eskiye Döneceğiniz Aksiyon Oyunları 30 Eylül Geçmişe Gideceğeniz Nostalji Nişancı Oyunları 2 30 Eylül Ödüllü BioShock Üçlemesi Steam'de 19 TL! 30 Eylül Dikkat Çeken Nostalji Spor Oyunları 2 30 Eylül
Forumdan Konular
DH'den Haberler