Nintendo, Çalışanlara Esnek Bir Çalışma Programı Sunduğunu Bildirdi

04.07.2022 20:13 Mehmet Tandoğan

 
 
Nintendo başkanı Shuntaro Furukawa, Yıllık Genel Kurulu sırasındaki bir soru cevap bölümünde çalışanlara esnek bir programın sunulduğunu ve bu sistemin daha da geliştirileceğini söyledi. 
 
Furukawa çalışma ortamı hakkında şunları belirtti: "İyi bir iş ve yaşam dengesi kurabilmek için her bireyin ihtiyaçlarını karşılayan bir program sunulması gerektiğinin farkındayız. Daha rahat ve esnek bir çalışma ortamı sunmak için yeni bir program getirdik. Bu kapsamda ücretli izin kullanımlarını teşvik eden bir politika oluşturduk. Bunun yanı sıra yarı zamanlı veya geçici olarak çalışanlara sağlanan faydaları arttırdık. 
 
Kadınlara özel üniformaları da birkaç yıl önce kaldırdık. Bu yıldan başlayarak çalışanların iş yerlerine uygun kıyafetleri seçmeleri için daha esnek bir kıyafet yönetmeliğine geçtik. Firmamız içerisinde Nintendo logolu üniformalar giyen çalışanları da görebilirsiniz. Nintendo'nun ayrıca ürün üreten bir şirket olduğunu hatırlatmak için bu üniformaları hala kullanıyoruz. Bunun yanı sıra kadınların iş yerine aktif katılımını teşvik edecek stratejileri de tartışıyoruz.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Nintendo Switch Platformlar: Geliştirici: Nintendo Dağıtıcısı: Nintendo Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: 3 Mart 2017
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 3 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Ghost Recon Wildlands Bu Ay PlayStation Plus Kütüphanesine Katılabilir 4 Saat önce Street Fighter 6'ya Kimberly ve Juri Karakterleri Dahil Olacak 4 Saat önce Guilty Gear: Strive DLC Karakteri Bridget 28 Ocak'ta Çıkış Yapacak 5 Saat önce EVO Japan 2023 Etkinliği 31 Mart - 2 Nisan Tarihleri Arasında Yapılacak 6 Saat önce Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba - The Hinokami Chronicles Yeni Karakter Geliyor 6 Saat önce