Nintendo Mobil Oyun Sektöründen Henüz Çekilmiyor

22.07.2020 09:55 Gazali Çetinkaya

 
Geçtiğimiz ay ortaya çıkan haberin aksine Nintendo'nun mobil oyun sektörü için planları devam ediyor.

Bloomberg'den Takashi Mochizuki 22 Haziran'da yaptığı haberde, Nintendo'nun mobil oyunlarının finansal performanslarından pek memnun olmadığını ve şirketin bundan sonra sadece kendi konsoluna özel oyun yapmaya odaklanacağını belirtmişti.

Nintendo'nun yıllık raporuna göre mobil platform hâlâ şirketin Nintendo IP'sine erişimi genişletme planlarından biri.

"Özel oyun platformumuz dışında Nintendo IP'sine erişimi olan kişilerin sayısını artırmaya devam edeceğiz. Mobil, hedeflediğimiz alanlardan biri. Tüketicilere akıllı telefonlar aracılığıyla Nintendo IP'si ile tanışma fırsatı sunarak işimizin kapsamını genişletmeyi hedefliyoruz."

"Mobil dışında Super Nintendo World temalı eğlence parkı, film ve mağazacılık gibi alanlarda da Nintendo karakterlerinin farklı alanlarda kullanımını artıracağız. Bunu yaparak tüketicilerin günlük yaşamlarında Nintendo IP'sini görme olanaklarını artırmayı ve rekabet gücümüzün kaynağı olan Nintendo IP'sini değerini artırmayı amaçlıyoruz."

Sensor Tower'ın 2020'nin başlarında paylatığı rapora göre Nintendo mobilde Fire Emblem Heroes, Animal Crossing: Pocket Camp, Dragalia Lost, Mario Kart Tour, Super Mario Run ve Dr. Mario World oyunlarından 1 milyar dolardan fazla gelir elde etmeyi başardı.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Nintendo Switch Platformlar: Geliştirici: Nintendo Dağıtıcısı: Nintendo Tür: Entertainment Çıkış Tarihi: 3 Mart 2017
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 2 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Haftanın Öne Çıkan Haberleri (21 Eylül - 27 Eylül) 1 Saat önce Tekken 7 Satışları 6 Milyonu Aştı, Serinin Toplam Satışları 50 Milyon 3 Saat önce Tekken 7 DLC Karakteri Kunimitsu Duyuruldu 6 Saat önce Street Fighter V: Champion Edition DLC Karakteri Dan Hibiki Tanıtım Fragmanı 6 Saat önce Monster Hunter Rise 43 Dakikalık Oynanış Videosu 7 Saat önce