PlayStation’da Yeni Dönem Başladı: Geçici CEO Göreve Başladı

01.04.2024 20:24 Mehmet Tandoğan

 
 
PlayStation konsolları ile beraber karşımıza çıkan Sony yeni bir döneme daha geçiş yapmaya hazırlanıyor. Önceki CEO Jim Ryan'ın ardından şimdi geçici olarak mevcut göreve Hiroki Totoki gelmiş durumda. PlayStation'ın resmi ve geçici CEO'sunun artık Totoki olduğunu söyleyebiliriz.
 
Jim Ryan Eylül ayında istifa edeceğini açıkladı
 
 
 
Eylül 2023 tarihinde eski CEO Jim Ryan’ın istifa edeceği ve Hiroki Totoki'nin 1 Nisan 2024'te görevi devralacağı açıklandı. Ryan artık resmi olarak şirketten ayrılmış ve Totoki PlayStation bölümünü denetlemek için devreye girmiş durumda. Totoki diğer taraftan Sony Group'taki mevcut görevini sürdürüyor.
 
Şirket yakın zamanda yaptığı yeni bir açıklamayla beraber PlayStation'ın artık yeni bir döneme geçeceğini ve Sony Group Corporation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Kenichiro Yoshida ve SIE yönetim ekibiyle yakın işbirliği içinde çalışacaklarını açıkladı.
 
Her ne kadar geçici CEO'nun görevi resmi olarak bugün başlasa da Totoki, geçtiğimiz aylarda stüdyoları ziyaret etmeye başladı ve Sony'nin oyun stratejisi hakkındaki görüşlerini şimdiden net bir şekilde ortaya koydu.

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Sony Platformlar: PS4 Geliştirici: Sony Computer Entertainment Dağıtıcısı: Sony Computer Entertainment Tür: Oyun Firması Çıkış Tarihi: 7 Mayıs 2002
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 4 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Star Citizen'in PC Sistem Gereksinimleri Güncellendi 1 Saat önce EA Play Abonelik Hizmetine Zam Geldi: İşte Türkiye Fiyatı 2 Saat önce Fallout 76 Kısa Süreliğine Oynaması Ücretsiz 5 Saat önce Stellar Blade İçin Geliştirici Günlüğü Yayınlandı 7 Saat önce GeForce Now'a Nisan Ayında 10 Yeni Oyun Ekleniyor 9 Saat önce
Forumdan Konular
DH'den Haberler