SEGA, Angry Birds Geliştiricisi Rovio'yu Satın Aldı

20.08.2023 17:04 Mehmet Tandoğan

 
 
Japonya merkezli Sega, Angry Birds geliştiricisi Rovio Entertainment'ı satın alma sürecini resmen tamamladı. Nisan ayında Sega Sammy Holdings, toplam 776 milyon dolarlık bir maliyetle beraber Rovio'nun tamamını satın almak için bir hamlede bulundu. Geldiğimiz noktada ise resmi Sega Twitter hesabı satın alımın tamamlandığını gösteren bir gönderi yayınladı.
 
Sega mobil oyun kütüphanesini desteklemek istiyor
 
 
 
Sega, mobil tarafta güçlü bir şekilde yer alan Rovio'nun satın alınmasıyla beraber canlı servis mobil oyun projelerini desteklemek istediğini belirtiyor. Dünya çapında mobil oyun pazarına daha fazla yatırım yapmak isteyen Sega, Rovio'nun geçmiş tecrübelerinden yararlanmak istiyor. Aynı zamanda mobil oyunların ötesine geçmek istediklerini de aktarıyor.
 
Öte yandan geçtiğimiz dönemde Sega Sammy Holdings başkanı ve CEO'su Haruki Satomi konu ile alakalı şu açıklamalarda bulundu: “Hızla büyüyen küresel mobil oyun pazarına daha fazla yatırım yapmak istiyoruz. Özellikle yüksek potansiyele sahip projeler yayınlamak ve Sega'nın bu alandaki genişlemesini hızlandırmak için uzun vadeli planlamalar yapıyoruz."
 
Tarihsel olarak bakıldığında Sonic the Hedgehog serisi ile ön plana çıkan Sega, çeşitli oyun platformlarında sayısız proje yayınladı. Aynı şekilde Rovio tarafında da Angry Birds gibi akılda kalıcı oyunlar karşımıza çıktı. Bu doğrultuda iki taraftan da dikkat çekici projeler bekleniyor.
 
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
Sega Platformlar: PC Geliştirici: SEGA Dağıtıcısı: Sega Tür: Oyun Firması Çıkış Tarihi: 3 Haziran 2003
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 0 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
Ertuğrul Gazi Olarak Oynayacağımız Türk Yapımı Oyundan İlk Fragman! 2 Saat önce Xbox, Microsoft Flight Simulator'ın 15 Milyon Oyuncuya Ulaştığını Açıkladı 3 Saat önce Sony, VR Yatırımlarını Azaltıyor: Şu Anda Sadece 2 Oyun Geliştiriliyor 5 Saat önce Elden Ring, Yeni DLC'nin Zorluğu ve Performansı Sebebiyle Eleştiriliyor 6 Saat önce Palworld Playstation 5 Konsollarına Gelebilir 8 Saat önce
Forumdan Konular
DH'den Haberler