WoW'un Ünlü Kılavuz ve Elektronik Spor Organizasyonu Method'tan Cinsel Taciz Skandalı

29.06.2020 00:47 Hamit Can Sayılgan

 
     World of Warcraft'ın ünlü kılavuz ve elektronik spor organizasyonu olan Method, cinsel taciz skandalıyla karşı karşıya. Alex adında kız bir oyuncunun 16 yaşındayken, Method çalışanı Josh tarafından cinsel tacize uğradığını Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla ortaya çıkardı.
 
 
     Söz konusu olan paylaşımda Method çalışanı Josh, 16 yaşındaki bir kıza özel mesaj yoluyla cinsel içerikli mesajlar atıp isteklerde bulundu. Bununla kalmayan Josh, tacizlerine oyun içerisinden devam etmeyi sürdürdü. Topluluk tarafından verilen tepkiler üzerine Method şirketinden açıklama yapıldı ve Josh'un şirketten atıldığı bildirildi. Bununla birlikte şirketin Genel Menajeri Shanna 'Darrie' Roberts'de istifa etti. 
 
     Öte yandan bu Josh'un tek olayı değildi daha öncesinde de Twitch üzerinden kadın bir yayıncıya taciz suçlamasından dolayı yayın platformundan süresiz uzaklaştırılmıştı. Tüm bu olanlar göz önünde bulundurulduğunda Method şirketinin olayın üzerini ört bas etmesi ve geç yaptırım uygulaması topluluk tarafından WoW gündemine oturdu. Başta MSI ve Corsair olmak üzere birçok ünlü marka, sponsor ve ortak yayıncı Method ile olan anlaşmasını sonlandırdığını duyurdu.
 

İlgili İçerik Oyunun Künyesi
World of Warcraft Platformlar: PC Geliştirici: Blizzard Entertainment Dağıtıcısı: Blizzard Entertainment Tür: MMO-RPG Çıkış Tarihi: 22 Kasım 2004
Künyenin Tamamını Görüntüle Yorumlar 6 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
LCS 2020 Yaz Mevsimi'nin 5. Haftası Tamamlandı 7 Saat önce Civilization VI: Ethiopia İndirilebilir İçeriği 23 Temmuz'da Çıkacak 13 Temmuz LEGO NES Seti Geliyor 13 Temmuz Çizgi Roman Önerisi: Silver Surfer - Ağıt 13 Temmuz Zula Rekabet Turnuvası’nın 6. Sezonu Başlıyor! 13 Temmuz