Yeni Nesil İşte Böyle Olacak!

03.03.2011 12:17 Ersin Kılıç


     Oyunlardaki grafik kalitesi her geçen gün daha da artmaya devam ediyor. Bu nesilin ilk oyunları ile şimdikiler arasındaki farka baktığımızda bile arada ne kadar büyük bir uçurum olduğunu görebiliyoruz. bu nesile damga vuran oyun grafik motorlarının başında ise şüphesiz Unreal Engine 3 geliyor. Piyasaya çıkan birçok oyunda karşımıza çıkan Unreal Engine 3, her geçen gün bizi şaşırtmaya devam ediyor. Motorun yeni teknik demosu da işte o anlardan birisi oldu.
 
     Epic Games her ne kadar 2020'ye kadar süreceğini tahmin ettiği yeni nesilde Unreal Engine 4 grafik motorunu kullanacağını açıklasa da henüz unreal Engine 3 ile işi bitmiş değil. Daha önce grafik motoru için yeni bir teknik demo yayınlanacağının sözünü veren Epic Games, bu sözünü hala devam etmekte olan GDC fuarında tuttu. Unreal Engine 3'ün yeni teknik demosu GDC fuarında, kapalı kapılar ardında gösterildi. İlerleyen günlerde yayınlanmasını beklediğimiz bu teknik demodan bazı ekran görüntüleri ise şimdiden yayınlanmış.
 
 
     Unreal engine 3 için yeni teknik demo yayınlayan Epic Games ise motorun gücü ile adeta yeni nesilin nasıl bir görünüme sahip olacağını gözler önüne sermiş. Tabi beklentilerimiz Unreal Engine 4'ü düşününce daha yüksek olsa da şimdiden böylesi görüntüler ile karşılaşmak insanı şaşırtıyor.
 
      Teknik demoda bahsedilen başlıklara baktığımızda ise surat ifadelerinin ne kadar gerçekçi olduğunu görüyoruz. Üstelik dışardan gelen etkilere göre karakter suratındaki değişimde teknik demoda gözler önüne serilmiş.
 

 
     Teknik demoda sunulan alan derinliği yani Depth of Field, dinamik ışıklandırmalar ve obje ışıklandırmalarına da baktığımızda şaşılacak bir görüntünün oluştuğunu görüyoruz. ışıklandırmalarda sabit ışıklardan ziyade bilboard gibi dinamik ışıklandırmaların yansıması daha da dikkat çekici olmuş.
 
      Açıkçası şidmiki nesilde bu tür grafikler hayal olsa da sonraki nesil için ipucu niteliğindeki bu görüntüler şimdiden heyecanlanmamıza yol açıyor. 
 

 
 

İlgili İçerik Yorumlar 10 Forumda Görüntüle
Yorum Yaz Forum Arayüzünde Yanıtla

Aşağıdaki formu kullanarak yorum yapabilirsiniz..

Üyelik Durumu Üyeyim Üye Değilim E-posta

Diğer Haberler
BLAST Pro Series Global Final 2019'un Şampiyonu Astralis Oldu! 10 Saat önce Haftanın Öne Çıkan Haberleri (8 Aralık - 14 Aralık) 14 Aralık The Outer Worlds DLC'si 2020 Yılında Gelecek 14 Aralık SUP Armut ve SUP Zeitnot Lobiye Katıldı! 14 Aralık Pokemon Sword ve Pokemon Shield, Pokemon Markasının En Fazla Satan Oyunları Oldu 14 Aralık